Letos nás čekají velké změny ve svozu odpadu
Vzrůstající náklady na svoz odpadu v našem městě a cíl vedení města přimět obyvatele více třídit nahromaděný odpad povedou k jedné z největších změn ve svozu odpadu v historii.
Jak to celé bude vypadat?
Informace jsou prozatím následující: stávající ČERNÉ popelnice na směsný odpad (TKO) a nádoby na BIO odpad budou očipovány. Pokud by se město mělo inspirovat jinde, bude se následně platit za každé vyvezení popelnice (jinde je to okolo 1 Kč/l odpadu, což za velkou popelnici činí 240 Kč).
Vzhledem k tomu budou do domácností zdarma rozvezeny popelnice na papír a plast (modrá a žlutá), jejichž svoz by měl být – pokud se město opět inspiruje jinde – také zdarma. Zda bude svoz jednou za 14 dnů nebo jednou za měsíc, se zatím neví.

Rušení „hnízd“ v okolí
V důsledku těchto změn budou po městě postupně rušena „hnízda“ na tříděný odpad. Zda se zruší pouze popelnice na papír a plast, nebo hnízda jako taková, ve zprávě od města neuvádí. V nedávné době k tomuto kroku přešly i další obce v okolí (například Sojovice).
Důvod těchto změn?
Jak již bylo zmíněno, důvodem k těmto velkým změnám je především snížení nákladů města za svoz odpadu. Pokud by k těmto změnám nedošlo, vyšplhala by se částka za svoz téměř na dva tisíce korun za osobu. Dalším důvodem je přimět obyvatele více třídit, přičemž v Česku patříme k špičce ve třídění odpadu v Evropě.
Další informace ohledně svozu budou postupně přibývat. Sledujte proto městské Listy a městský web.
- Beseda – Lysá nad Labem a její obchvat
- Řemeslný jarmark v Lysé nad Labem láká na tradici, tvořivost i dobročinnost
- Trať do Nymburka projde rozsáhlou rekonstrukcí.
- Tragická nehoda na přejezdu v Lysé nad Labem
- On-line – Volební týden nejen v Lysé nad Labem
- Staročeské posvícení v Byšičkách již tento víkend
- Nové letecké snímky Lysé nad Labem
- Poslední záchvěvy léta