O webu

Historie webu sahá do roku 2004, kdy s velkým rozvojem internetu pro domácnosti začaly vznikat první internetové stránky měst a obcí. První doména (www.sweb.cz/osadarehacka), která byla jako čistě web Řehačky, měla velmi extravagantní vzhled. Postupně na web přibýval obsah a další vylepšení.

První verze webu (2004)

Sweb.cz v té době ale nabízel pouze velmi omezenou velikost, jakou mohl web mít. Proto se web přesunul na novou webovou doménu www.rehacka.unas.cz, kde bylo prostoru pro obsah daleko více. S přesunutím webu souvisela i změna vzhledu. V roce 2011 došlo k osvobození stránek od domény druhého řádu. Web dostal doménu prvního řádu a to www.rehacka.cz. Stále se web zaměřoval především na Řehačku.

Další velká aktualizace pak proběhla v roce 2013, kdy stránky dostaly opět nový svěží vzhled a postupně začaly přibývat i informace z mateřského města Lysé nad Labem. V té době se už delší dobu těšila oblibě facebooková stránka, která se postupně rozšiřovala stejně jako celý Facebook.

S dalším rokem (2014) prošel web další velkou proměnou. Vzhled z roku 2014 vydržel až do velké rekonstrukce v roce 2016.

Největší zlom nastal v roce 2019, kdy se celý web přesunul na novou doménu, která lépe vystihuje zde prezentovaný obsah. Nová doména www.Lysecko.cz, která vznikla v březnu 2019, získala za necelé 4 měsíce 5 482 přístupů. Na lokální web, který informuje pouze o malinkaté části naší země, to nejsou špatná čísla. Velké oblibě se taktéž těší již zmíněná Facebooková stránka ale především stránka na Instagramu, která se v dnešní době těší stále větší oblibě a postupně Facebook nahrazuje.

Poslední vzhled www.rehacka.cz před těsně zrušením