O webu

Historie webu sahá do roku 2004, kdy s velkým rozvojem internetu pro domácnosti začaly vznikat první internetové stránky měst a obcí. První doména (www.sweb.cz/osadarehacka), která byla jako čistě web Řehačky, měla velmi extravagantní vzhled. Postupně na web přibýval obsah a další vylepšení.

První verze webu (2004)

Sweb.cz v té době ale nabízel pouze velmi omezenou velikost, jakou mohl web mít. Proto se web přesunul na novou webovou doménu www.rehacka.unas.cz, kde bylo prostoru pro obsah daleko více. S přesunutím webu souvisela i změna vzhledu. V roce 2011 došlo k osvobození stránek od domény druhého řádu. Web dostal doménu prvního řádu a to www.rehacka.cz. Stále se web zaměřoval především na Řehačku.

Další velká aktualizace pak proběhla v roce 2013, kdy stránky dostaly opět nový svěží vzhled a postupně začaly přibývat i informace z mateřského města Lysé nad Labem. V té době se už delší dobu těšila oblibě facebooková stránka, která se postupně rozšiřovala stejně jako celý Facebook.

S dalším rokem (2014) prošel web další velkou proměnou. Vzhled z roku 2014 vydržel až do velké rekonstrukce v roce 2016.

Největší zlom nastal v roce 2019, kdy se celý web přesunul na novou doménu, která lépe vystihuje zde prezentovaný obsah. Nová doména www.Lysecko.cz, která vznikla v březnu 2019, získala za necelé 4 měsíce 5 482 přístupů. Na lokální web, který informuje pouze o malinkaté části naší země, to nejsou špatná čísla. Velké oblibě se taktéž těší již zmíněná Facebooková stránka ale především stránka na Instagramu, která se v dnešní době těší stále větší oblibě a postupně Facebook nahrazuje.

Poslední vzhled www.rehacka.cz před těsně zrušením

Za první rok bylo pro Lysecko více než úspěšné. Od spuštění (1. 3. 2019) ho za rok (29. 2. 2020) ho navštívilo přes patnáct tisíc lidí, kteří zobrazili 26 tisíc stránek. Na malý regionální web to nejsou špatná čísla. V březnu na první narozeniny nové domény dostalo Lysecko.cz upravený svěží vzhled, který se stále více zaměřovala na vzhled přes mobilní zařízení přes který návštěvníci stále častěji chodí (za první rok Lysecka to bylo přes 71%)

Vzhled webu z března 2020