Tradiční a velmi oblíbený samosběr jahod u Lysé nad Labem se nezadržitelně blíží. Milovníci čerstvých jahod se podle pěstitelů dočkají už v příštím týdnu, kdy by měl být zveřejněn přesný termín zahájení letošního samosběru.
Samosběr bude opět probíhat na známém místě mezi Lysou nad Labem a Stratovem, kam každoročně vyrážejí stovky lidí z širokého okolí. Čerstvě nasbírané jahody přímo z pole jsou totiž pro mnoho rodin symbolem začínajícího léta a oblíbenou tradicí.
Letošní cena samosběru byla stanovena na 82 korun za kilogram. Návštěvníci si mohou přivézt vlastní nádoby, které je však nutné před sběrem nechat zvážit u obsluhy. Na místě bude zároveň možnost zakoupit plastový kbelík nebo bedýnku za 20 korun.

Pěstitelé zároveň doporučují sledovat aktuální informace, protože zahájení samosběru závisí především na počasí a dozrávání plodů. V případě vysokého zájmu bývají nejlepší jahody rychle vysbírané, a proto se vyplatí dorazit ideálně v ranních hodinách.
Jahodová sezóna v okolí Lysé nad Labem patří každoročně mezi nejoblíbenější letní akce regionu. Lidé si kromě samotného sběru odvážejí domů také zážitek, vůni čerstvých jahod a často i zásoby na marmelády, knedlíky nebo domácí dezerty.
- Víkend přinese do Lysé letní počasí. Teploty vystoupají až k 27 °C, v závěru ale mohou dorazit bouřky
- Křižovatka na Milovice projde proměnou. Řidiče čekají omezení, zmizet mají i kostky
- Rychlý internet míří do Byšiček, na Řehačku i Karlov. LUCOnet plánuje novou optickou síť
- Samosběr jahod v Lysé nad Labem se blíží
- Milovice – od zaniklé vesnice k městu, které vyrostlo z armádní mapy
- Lysá žije! Třídenní festival plný hudby, zábavy a života
- Hrabanov se má dál rozvíjet. Nová studie řeší bydlení, zeleň i budoucí obchvat
- Víkend přinese do Lysé první třicítky! Sezóna bazénů může začít