Evropské volby v Lysé nad Labem ovládlo SPOLU

O uplynulém víkendu proběhly volby do Evropského parlamentu. V Lysé nad Labem dominovala koalice SPOLU.

Koalice SPOLU vyhrála v Lysé nad Labem eurovolby s poměrně velkým náskokem, když získala 25,39 % všech hlasů. Na druhém místě skončilo hnutí ANO 2011 s 18,70 % hlasů. Třetí příčku obsadilo uskupení Starostové a osobnosti pro Evropu (STAN), které dosáhlo 13,88 % hlasů.

Piráti na čtvrtém místě získali něco málo přes 10 %. Radovala se také koalice PŘÍSAHA a MOTORISTÉ, kdy především mladé voliče zaujal Filip Turek ze strany MOTORISTÉ. Jako poslední získala „potřebných“ pět procent hlasů velká koalice STAČILO!, která obdržela 7,89 % všech hlasů.

Těsně pod čarou skončily ještě strany SPD a Trikolora (4,68 %). Strany a uskupení jako například Svobodní, Zelení, strana PRO či Sociální demokracie pak nezískaly ani 2 % hlasů. Další strany pak skončily pod jednoprocentní hranicí.

Účast v Lysé nad Labem byla na poměry eurovoleb poměrně vysoká, dosáhla 41,62 %, což je nový rekord eurovoleb v Lysé nad Labem od vstupu České republiky do EU.


Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.