Čekají nás letní Velikonoce?

Před většinou z nás jsou čtyři dny odpočinku, kdy se mohou ukázat až letní teploty.

Byť připadly letošní Velikonoce na poměrně brzký termín, o počasí se rozhodně bát nemusíme. Meteorologové slibují na tyto jarní svátky defacto letní teploty. Teplá bude především sobota, kdy se teplota může dostat až na letních 25°C. Padl by tak nejeden teplotní rekord.

Letních dnů (dny kdy se teplota dostane nad 25°C) rok od roka přibývá a první letní den v roce se stále posouvá do jarních měsíců. Rekord stále neochvějně drží rok 2014, kdy se první letní den ukázal již 21. 3., kdy se teplota na teploměrech zastavila na 25,5°C. V roce 2017 (31. 3.) pak byla teplota jen o desetinu nižší (25,4°C). Nikdy jindy v historii (od začátku měření v roce 1961) se teplota v březnu neukázala.

Přípravy na nejposvátnější svátky v roce tak budou ve znamení krásného počasí a mnoho z nás tak vytáhnou pro cestu na vrbové proutí ze skříně kraťasy.
Ochlazení přijde však ihned po Velikonocích, kdy má v pondělí odpoledne utnout letní počasí studená fronta. Příští týden se pak teploty vrátí na pro tuto dobu normální hodnoty.


Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.