Konec svozu bioodpadu v roce 2022 a přistavení kontejnerů na TKO

Letošní svoz bioodpadu se pomalu blíží ke svému konci. V prvním polovině listopadu dojde také k přistavení velkoobjemových kontejnerů na BIO odpad a na TKO (tuhý komunální odpad) do vybraných míst spadající pod město Lysá nad Labem.

Svoz bioodpadu bude letos ukončen ve středu 23. 11. 2022. Přes zimu se svážet nebude. Bio odpad bude možné samozřejmě bezplatně odevzdat i přes zimní období ve sběrném dvoře v Lysé nad Labem (Ke Vrutici 1738). Otevírací doba sběrného dvore je každý den od 8-17 (mimo 12-13h, kdy je pauza na oběd). V sobotu pak je dvůr otevřen od 8h do 13h.

Jak asi víte, letos se přistavování velkoobjemových kontejnerů „smrsknulo“ na pouhé dva termíny. Do Byšiček, Dvorců a na Řehačku se od letošního roku přistavují kontejnery pouze na jaře a na podzim. Podzimní termín se tak kvapem blíží.

Dříve i 7x do roka. Letos se kontejnery pouze 2x..

Dne 5. 11 dojde k přistavení do těchto lokalit. Kontejnery budou tradičně dva. Na Bioodpad a na TKO. V Byšičkách bude kontejner od 8h do 9h, na Řehačce pak od 9:30 do 10:30 a konečně ve Dvorcích od 11h do 12h.

U kontejnerů by měl být po vzoru jara dozor, který bude dbát na to, aby se do kontejnerů házelo opravdu jen to, co je povoleno (nábytek, sanita, koberce, linoleum…) tabu pak jsou odpady jako sklo, zrcadlo, stavební odpad, chemikálie či zdivo).


Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.