Senátní volby – druhé kolo

Volby 2020

Byť by se mohlo zdát, že ty „důležité“ volby jsou již za námi a je „hotovo“, opak je pravdou. Tento pátek a sobotu nás totiž čeká druhé kolo senátních voleb, kterém se týkají i našich luhů a hájů.

Výsledek komunálních voleb není nutno asi připomínat. Drtivá výhra koalice Lysá nás spojuje se dostala i do Nymburského Deníku. Současně se však konaly i volby senátní, kde bojovalo o hlasy hned několik kandidátů. V prvním kole nikdo z kandidátů potřebných 50% nedostal, takže postoupily dva kandidáti s největším počtem hlasů.

okrsek

V našem volebním okrsku (Jičín) to jsou kandidáti Tomáš Czernin za TOP 09 a Jaromír Dědeček za hnutí ANO. Mírnou převahu v prvním kole získal právě Tomáš Czernin, který získal 29% všech hlasů. Jeho protikandidát ve druhém kole pak získal v prvním kole 26,2%.

Mírným favoritem druhého kola je Tomáš Czernin, který první kolo vyhrál, ale i kandidátka Dana Kracíková(STAN), která skončila na třetím místě se 12,88% hlasu vyzvala své voliče k podpoře právě Tomáše Czernina. Volební obvod navíc spíše mírně inklinuje k vládě než k opozičnímu ANO.

Druhé kolo voleb se koná tento pátek a sobotu. Výsledky budou k dispozici již v sobotu odpoledne či večer.


Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.