Komunální volby 2022 ON-LINE: Volby ovládla Lysá nás spojuje

Stejně jako loňské volby do Poslanecké sněmovny, budeme sledovat letošní komunální volby do městských zastupitelstev v on-line reportáži.

24.9.2022 (21:45)

Sečteno 100% hlasů a drtivé vítězství uskupení Lysá nás spojuje


24.9.2022 (16:40)

Sečteno 33% hlasů.


24.9.2022 (16:30)

Sečteno 22% hlasů. Lysá nás spojuje má i po sečtení 22% většinu.


24.9.2022 (15:45)

Sečteno 11% hlasů. Lysá nás Spojuje zatím drtivě vede a má většinu.


24.9.2022 (14:00)

Volební místa se právě uzavřela. Začíná sčítání.


24.9.2022 (9:10)

Druhý den voleb je tu. Do 14h je ještě čas přijít k volbám a rozhodnout tak nejen u budoucích zastupitelích našeho města. Odvoleno má zatím pouze 1/4 lidí….


23.9.2022 (20:40)

To, že favoritem voleb je uskupení Lysá nás spojuje asi není nutno uvádět. Jak by ale vypadal výsledek voleb, kdyby šlo uskupení do voleb již v roce 2018?

Skutečné výsledky voleb v roce 2018

…a výsledek, kdyby v roce 2018 kandidovalo uskupení Lysá nás spojuje


23.9.2022 (20:20)

První den voleb je téměř minulostí. Z Lysé přicházejí zprávy (prosba), aby si lidé do volebních místností pokud možno přinesli své volební lístky z domova. Na řadě volebních okrsků totiž je těchto náhradních volebních lístků nedostatek.


23.9.2022 (14:00)

Právě byly otevřeny volební místnosti po celé zemi. Přijďte prosím k volbám 🙂


23.9.2022 (10:30)

Kromě komunálních voleb se konají v našem městě i volby senátní. Není snad nutné připomínat důležitost instituce jako je Senát (ač by někteří populisté velmi přivítali jeho zrušení). Pokud si lámete hlavu nad tím „komu to hodit“, tak velmi doporučujeme volební kalkulačku, kde vyplníte „krátký“ dotazník (cca 40 otázek) a stránka vám pak „vyplivne“ srovnání s kandidáty do senátu.


Volební okrsky

Volební okrskek č. 1 je volební místnost v hasičské zbrojnici v Byšičkách pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v Lysé nad Labem, část Byšičky, Řehačka, Karlov.

Ve volebním okrsku č. 2 je volební místnost v hasičské zbrojnici ve Dvorcích pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v Lysé nad Labem, část Dvorce.

Ve volebním okrsku č. 3 je volební místnost v Mateřské škole Čtyřlístek, Brandlova 1590, Lysá n. L., pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v Lysé nad Labem v ulicích Alešova, Blahoslavova, Brandlova, Braunova, Čechova (čísla popisná od křižovatky ulic Čechova, U Braňky k ulici Stržiště), Čelakovského, Dvorecká, Dvořákova, Fibichova, Havlíčkovo náměstí, K Bažantnici, K Závodišti, Ke Karlovu, Ke Kovoně, Kpt. Jaroše, Kupkova, Máchova, Muchova, Na Rybníčku, Raisova, Riegrova, Stržiště, U Braňky, U Křížku, V Olších, V Polích, Vojanova.

Ve volebním okrsku č. 4 je volební místnost v Mateřské škole Pampeliška, Sídliště 1464, Lysá n. L., pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v Lysé nad Labem na Sídlišti (mimo č. p. 1420 – 1433) a v ulici Okružní.

Ve volebním okrsku č. 5 je volební místnost v Mateřské škole Pampeliška, Sídliště 1464, Lysá n. L., pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v Lysé nad Labem v ulicích Československé armády, Hrabanov, Hřbitov, Jahodová, Jaromírovy sady, K Milovicům, K Šibáku, Ke Skále, Ke Vrutici, Komenského (bez č. p. 588, 8 a 9), Lom, Luční, Mánesova, Na Homolce, Okrsek, Resslova, Rybízová, Sadová, Sídliště č. p. 1420 – 1433, Škrétova, Šmeralova, Třebízského, Třešňová, U Vodárny, Ve Skále, Veleslavínova, Za Pávem.

Ve volebním okrsku č. 6 je volební místnost ve svatební obřadní síni Města Lysé nad Labem, Husovo náměstí 23, Lysá n. L., pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v Lysé nad Labem v ulicích Cihelna, Husovo náměstí, Janulova, Kaprova, Ke Střelnici, Komenského č. p. 588, 8 a 9, Na Písku, Nám. B. Hrozného, Pod Klášterem, Přemyslova, Sojovická, Školní náměstí, Šporkova, U Cihelny, Zámek, Zámecká, Za Zámkem, Žižkova.

Ve volební okrsku č. 7 je volební místnost v hasičské zbrojnici v Lysé n. L., Pivovarská 1518, Lysá n. L., pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v Lysé nad Labem v ulicích 28. října, 9. května, Brožíkova, Čapkova, Čechova (čísla popisná od ulice Masarykova po křižovatku ulic Čechova, Riegrova, U Braňky), Fuksova, Havlínova, Legionářská, Masarykova, Na Františku, Pivovarská, Příčná, Slunéčkova, Smetanova, Sokolská, Sokolovská, Šafaříkova, Škroupova, Švermova, Tyršova, Tři Chaloupky, U Nadjezdu, U Nové hospody, Vichrova, Vodákova, Zahradní.

Ve volebním okrsku č. 8 je volební místnost v hasičské zbrojnici v Lysé n. L., Pivovarská 1518, Lysá n. L., pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v Lysé nad Labem a v části Litol v ulicích B. Němcové, Brigádnická, Dukelská, Gen. Přikryla, Jedličkova, Kafkova, Klicperova, Kollárova, Křižíkova, Lipová, Mírová (čísla popisná ležící v k. ú. Lysá n. L.) Mladá, Na Mlíčníku, Na Vlečce, Na Výsluní, Na Zemské stezce (č. p. ležící v k. ú. Lysá n. L.), Nerudova, Obchodní, Olbrachtova, Poděbradova, Průmyslová, Růžová, Skupova, U Dráhy, U Stadionu, Tylova, U Okrouhlíku, V Zátiší, Za Koncem.

Ve volebním okrsku č. 9 je volební místnost v ZŠ T. G. Masaryka, Palackého 160, Lysá n. L., část Litol, pro voliče s adresou místa trvalého pobytu v části Litol, v ulicích Dobrovského sady, Dohalského, Dolejší, Družstevní, Hořejší, Husova, Járy Cimrmana, Jiráskova, K Borku, K Labi, Karolíny Světlé, Králíčkova, Krátká, Lidická, Mírová (čísla popisná ležící v k. ú. Litol), Na Brůdku, Na Staré vsi, Na Vysoké mezi, Na Zemské stezce (č. p. ležící v k. ú. Litol), Nová, Palackého, Seifertova, Spojovací, Ve Vilách, Ve Višňovce, Vojáčkova, Vrchlického, Za Labem, Za Kruhovkou a v chatové oblasti Litol.


Historie a predikce

Předešlé volby vyhrála v Lysé nad Labem ČSSD, která dostala 20,88% všech odevzdaných hlasů, Na druhém místě pak skončila Lysá nás baví – KDU-ČSL a třetí ODS s 13,09%. Letos však Lysá nás baví – KDU-ČSL vzala pod svá křídla strany „Kulturně“ a „Cesta města“ a spolu s dalšími nestraníky se rozhodly úzce spolupracovat a vytvořit tak koalici Lysá nás spojuje.

Právě díky spojení těchto tří stran je favoritem voleb v Lysé nad Labem právě uskupení Lysá nás spojuje, která by (kdyby koalice byla tehdy utvořena) už ve volbách 2018 drtivě vyhrála.

Letos kandiduje v Lysé nad Labem pouze 6 stran. Je to strana Společně pro Lysou (ČSSD), ODS, ANO 2011, Lysá nás spojuje, TOP 09 a SPD společně s Trikolórou.

Volební odhad – Lysá nás spojuje překoná 35% hranici.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.