Tipy na víkend #6 – kultura, akce, počasí,..

První prázdninový víkend bude pro mnohé z nás prodloužený. Ten, kdo si vezme v pondělí dovolenou se díky státním svátkům v úterý a ve středu může těšit na pět dnů volna. Jak takový čas ale využít?

50. let fotbalu v Litoli

Oslava padesátého výročí fotbalu v městké části Litol

Dostihy v Lysé nad Labem

12. ročník memoriálu Evy Palyzové bude k vidění 6. 7. 2022 na dostihovém závodišti v Lysé nad Labem. Začátek je plánován na 13:30. Celkem je na programu bude 9 dostihů (6 rovinových, 2 steeplechase a 1 přes proutěné překážky). Kdo má rád koně nebo ten, kdo si chce trochu zahazardovat a na nějakého budoucího šampiona si vsadit jsou dostihy v Lysé nad Labem ideální volbou.

Botanicus Ostrá

O „prodlouženém“ víkendu se konají akce i v nedaleké Ostré a jejím Botanicusu. Hned v sobotu se koná akce „Jak pěstovat levanduli“. Můžete se těšit na představení studia Dell´Arte. Připravili si pro Vás další zajímavý příběh, tak ho nezmeškejte a usaďte se v hledišti našeho divadla.

5. 7. 2022 pak bude uvedena divadelní hra Pinocchio – loutková pohádka, která nám připomene, že bychom neměli lhát a starat se pouze sami o sebe. 6. 7. 2022 pak divadelní představení Červená Karkulka, vhodné pro děti i dospělé, tentokrát v hlavní roli s Radkou Blatnou.

Kino Lysá nad Labem

Velký výběr bude i kině Lysá nad Labem. Diváci se mohou těšit na filmy jako Mimoni 2, Plná 6, film Prezidentka, či filmy jako Po čem muži touží 2 nebo film Tři tygři.

Předpověď počasí

Po bouřlivém a především deštivém týdnu, kdy v Lysé a okolí napršelo téměř 120 litrů na m2, by se konečně mělo počasí ustálit. Podle nejnovější předpovědi by se měl vydařit především víkend jako takový. Teploty od 25°C do 30°C je ideálním letním počasím. Ještě dnes nás však mohou potkat silné bouřky. Dnes tedy ještě opatrně. Další bouřky nás výhledově čekají v úterý večer.


Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.