Tesco 2022, Kaufland 2023, Lidl 2024. Lysá nad Labem se končně dočká důstojného nakupování.

Pokud si chtěli obyvatelé Lysé nad Labem nakoupit v supermarketu, tak museli vzít zavděk dvěma prodejnami Penny Marketu. Dlouhé roky se nedařilo do města přivést další supermarket, který by rozvířil zdejší supermarketový monopol.

Letos Tesco, za rok Kaufland.

Avšak blýská se na lepší časy. Již letos se v nově přejmenované ulici Obchodní otevře Tesco, se kterým bude sousedit šest menších prodejních jednotek. První z nich (obchod Sinsay) je již znám. Otevření tohoto obchodního centra je plánováno na září či říjen tohoto roku.

V těsné blízkosti OC Tesco dostal zelenou (díky pozitivnímu posouzení prodejny na životní prostředí) obchodní dům Kaufland. I zde by přímo v nové budově mělo vzniknout pár menších obchůdků. V případě Kauflandu to bývá například lékárna či trafika. Při výstavbě Kauflandu by se poprvé mělo kopnout do země v roce 2023. Vzhledem k rychlosti výstavby tohoto druhu stavby se dá předpokládat, že před koncem roku 2023 se obchodní dům otevře.

Dočkají se i „Litoláci“!

Nejnovější zprávy ohledně výstavby supermarketů pak zcela určitě potěší i obyvatelé městské části Litol. Na posledním zasedání zastupitelstvo totiž odsouhlasilo návrh na změnu územního plánu, který je velkým krokem k výstavbě prodejny Lidl na Litolské straně naproti zahradnictví. Lidl by měl vyrůst mezi budoucí okružní křižovatkou a pokračujícím obchvatem a první městskou zástavbou. Zde samozřejmě ještě termín není znám ani zdaleka. Rok 2024 se však zdá jako minimálně optimistický.

Plán na výstavbu Lidlu v Lysé nad Labem

Starosta Ing. Karel Otava o výstavbě obchodních center v Lysé nad Labem

Starosta Ing. Karel Otava o výstavbě nových obchodních center v Lysé nad Labem (zdroj: Snews)

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.