OC Kaufland – Souhlasné stanovisko krajského úřadu Středočeského kraje

V týdnu jsme přinesli „odhalení“ první prodejny v již budovaném OC Tesco Lysá nad Labem. Dnes přinášíme další dobrou zprávu, která potěší každého obyvatele Lysé nad Labem nebo alespoň ty, kteří rádi vidí, jak město pomalu ale jistě začíná naplňovat potenciál města, které nabídne všem svým občanům dostatečnou občanskou vybavenost.

Krajský úřad Středočeského kraje totiž v nedávné době vydal souhlasné stanovisko dopadu budoucího OC Kaufland Lysá nad Labem na životní prostředí. Jedna z mnoha „papírových“ etap výstavby je tedy zdárně splněna. Samozřejmě další posuzování a povolení jsou v etapě schvalovacího procesu.

Krajský úřad Středočeského kraje neměl dle všeho s výstavbou sebemenší problém. Schválení bylo uděleno s několika podmínkami. Ovšem podmínky jako minimalizace prašnosti a hluku, dále budou stanovena omezení pro případné činnosti v době od 22:00 do 6:00 hodin či v rámci návrhu sadových úprav znovu prověřit možnost navýšit počet stromů v prostoru parkoviště tak, aby se zvětšila jimi zastiňovaná plocha. Podobné podmínky však jsou spíše standardem.

Rozmach nákupních center v Lysé nad Labem

OC Kaufland by měl vyrůst nedaleko dnes již budovaného OC Tesco Lysá nad Labem. I v OC Kaufland by mělo být několik prodejních jednotek jako tomu je u každého Kauflandu. Kdo někdy Kaufland navštívil, tak ví, že každý „správný“ Kaufland má svojí Benu lékárnu, trafiku či malou restauraci (pizza, kebab či čínské bistro). Zdali se stihne schvalovací proces dokončit do konce roku 2022 je stále otázkou.

Lysá nad Labem se tak či tak může těšit na nové nákupní možnosti, které zde celou řadu let chyběly. Plno lidí sice poukazuje na fakt, že je zde možnost konkurenčního zničení malých místních obchůdků. S tímto se však naše redakce neztotožňuje. Věříme, že nejsme sami, kteří rozhodně například na domácí potřeby či úžasné papírnictví na náměstí Bedřicha Hrozného nezanevřou i kdyby zde vyrostlo pět obchodních center.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.