Tesco, Kaufland, Lidl – Novinky z výstavby prodejen v Lysé nad Labem

Dlouhá léta byla Lysá nad Labem a její obyvatelé zvyklí na monopol Penny Marketu, který v našem městě vznikl zaniknutím diskontu Plus (dnešní Penny u pošty). Monopolní postavení však letos skončí s otevřením nového OC TESCO. V blízké budoucnosti by se pak obyvatelé Lysé nad Labem mohli těšit i z dalších nákupních možností v obchodech Lidl a Kaufland.

S novým měsícem přistály do schránek nové Listy Lysé and Labem a s tím i nové informace ohledně výstavby prodejen v Lysé nad Labem, která se po letech odkladu a prodlužování konečně posunula.

OC TESCO

V nově vzniklé ulici u fotbalového hřiště vzniká přes deset let odkládaný projekt OC Tesco. V roce 2009 se tento projekt zasekl a dál se nerealizoval. Ovšem v posledních letech se i díky iniciativě vedení města konečně daly věci do pohybu a Lysá dostane svůj druhý supermarket.

V původních plánech se počítalo s velkým Tescem, podobným jako je třeba v Brandýse. Ovšem koncepce prodejny se změnila a místo velkého Tesca dostane Lysá Tesco „střední“, které bude menší než v Brandýse, ale zase větší než v Milovicích.

Díky „ušetření“ prostoru však vznikne místo pro další prodejny (celkem 6). Konkrétní provozovatelé nejsou známi, avšak informace hovoří o prodejně s oděvy (Pepco?, KIK?), domácí potřeby, drogistické zboží (Teta?, DM?), léčiva (Benu?, Dr. Max?) či potřeby pro chovatele (SuperZOO?).

Vznikne zde parkoviště pro téměř 150 automobilů a také se počítá, že práci v celém komplexu pak najde okolo stovky lidí. Otevření je stále plánováno na třetí čtvrtletí roku 2022.

LIDL

Co si budeme nalhávat. S malou (někdy i větší) závistí jsme sledovali realizaci nové prodejny Lidl v Milovicích, kde prodejny potravin rostou jak houby po dešti (Penny, Tesco, Billa, Lidl). O Lidlu v Lysé nad Labem se mluví stejně jako o Tescu přes deset let. Pozemek v ulici ČSA (u holandského nábytku) však Lidl již prodal. Realizace v ulici na Mlíčníku taktéž nedopadla. I přes tato úskalí to však vypadá, že se prodejny Lidl Lysá nad Labem dočká a to v lokalitě, která si jí zcela jistě zaslouží – v Litoli.

Nová prodejna by měla v budoucnu vyrůst naproti zahradnictví v Litoli u kruhové křižovatky, která zde vyroste při vybudování pokračování druhé etapy obchvatu Lysé nad Labem. Zde více informací zatím nemáme, avšak dá se počítat s klasickou prodejnou nové generace s velkým parkovištěm, kde by pár míst mělo být vyhrazeno pro elektromobily. Zkrátka přesně takovou, jako vyrostla nedávno v již zmíněných Milovicích.

Stávající nákupní možnosti v Lysé nad Labem….

Kaufland

V Lysé nad Labem se připravuje i stavba většího brášky Lidlu – Kauflandu. Ten vyroste v místě, kde se měly stavět slavné Lyské (ne)ubytovny. I tento projekt je ve fázi příprav a na další informace si budeme muset ještě počkat.

Jeden z nedostatků města Lysá nad Labem tak bude brzy minulostí. Po letech odkladu a prodlužování si to město a jeho obyvatelé více než zaslouží.

Další články na Lysecko.cz

Zdroj: Listy Lysá nad Labem

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.