Zahájena stavba železniční stanice Rajská Zahrada

Rajská zahrada

„Příští stanice Rajská Zahrada“ Za několik měsíců toto uslyší cestující na trati Lysá nad Labem – Praha. Hlavní město totiž začalo s výstavbou dlouhodobě plánované železniční zastávky na východním okraji Prahy.

O propojení Prahy 14 s vlakovou dopravou se mluví desítky let, avšak až letos se k začalo konat. Nyní se dochází ke zpevnění svahu a s výstavbou samotných nástupišť se pak započne na jaře. Konkrétní termín není znám, ale realizace by měla začít v měsíci dubnu.

Nádraží (či chcete zastávka) bude mít dvě nástupiště. Jedno směrem ke stejnojmenné zastávce metra a druhé ostrovní pak mezi kolejemi. Obě tato nástupiště by měla měřit 200m. Metro a letos budovanou železniční zastávku by pak měla spojovat lávka, které bude čnít nad místní dopravní tepnou – ulici Chlumeckou.

Lávka spojí městskou část Hutě, vlak a metro

Lávku by mělo mít na starost hlavní město. I díky výstavbě výtahů bude lávka zcela bezbariérová. K lávce také díky výtahům bude bezbariérový přístup. Lávka taktéž pomůže k propojení čtvrti Hutě přes železniční trať a Chlumeckou k metru.

Celý projekt pak spadá do rozsáhlé modernizace celé trati, která trvá již několik let. Mezitím se stihlo vybudovat nové nádraží v Čelákovicích, kde taktéž proběhla obměna železničního mostu přes Labe. Dále proběhla mezi Čelákovicemi a Lysou celková pokládka nových kolejí, výstavba nových přejezdů a ve Vysočanech se buduje zcela nové nádraží, které postupně dostává svou novou podobu.

Další články na Lysecko.cz

Zdroj: Zdopravy.cz

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.