V Čelákovicích vyroste P+R parkovací dům a zdržení revitalizace tratě u Mstětic

Parking

Ve město Čelákovice v těchto dnech začíná výstavba P+R parkovacího domu, který pojme téměř sto automobilů (přesněji 97). Dvě z těchto míst pak budou sloužit fanouškům do elektrických automobilů. Cena, které město do projektu investuje, je někde okolo 73 milionů. Většinu (90%) nákladů pak pokryjí evropské dotace.

Poptávka po vlakové dopravě směr hlavní město (a samozřejmě zpět) nadále roste. Díky tomuto trendu neprobíhají jen revitalizace tratí, které přispějí ke zvýšení kapacity dopravních spojů, ale právě i výstavba P+R parkovišť. Jedno takové již stojí v Lysé nad Labem a plány na druhé P+R na Litolské straně je plánované na stavební akce v horizontu pár let.

Stavba by dle smlouvy se zhotovitelem (Trigema Building) měla trvat 16 měsíců. Příští léto by tak obyvatelé Čelákovic měli začít využívat nové komfortní parkování. Pokud se budeme bavit o ceně parkovného, tak radnice počítá s tím, že cena celodenního parkovného bude dvacet korun. Pokud zde majitel nechá svého plechového kamaráda přes noc, připlatí si korun padesát.

Nejsou peníze, revitalizace trati mezi Čelákovicemi a Mstěticemi musí počkat

Inflace letí vzhůru, lidé po celém světě se obávají další finanční krize a šetří se, kde se dá. Bohužel velké projekty nejsou výjimkou. Jak uvedla správa železnic, na plánované investice chybí přes deset miliard. Tyto investice tak čeká velké zdržení. Bohužel jeden velký projekt bude muset počkat i v našich luzích a hájích. Stopku prozatím dostala i revitalizace trati mezi Čelákovicemi a Mstěticemi, kde měla proběhnout rekonstrukce vlakové zastávky. Celková cena této stavební akce se měla pohybovat někde okolo 2,3 miliardy.

Ve Mstěticích si budou na rekonstrukci muset počkat. Nejsou peníze
Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.