Prodejnu v Lysé nad Labem plánuje Tesco, Kaufland, ale i Lidl

Dnes své brány od nové prodejny otevřela společnost Lidl v nedalekých Milovicích. Po Penny, Tescu, Bille tak mají naši sousedé další možnost nákupu. U nás v Lysé nad Labem si  nadále budeme muset vystačit s Penny (2x). Ovšem i zde se situace blíží ke své změně. Již za rok bychom mohli nakupovat v nové prodejně Tesco. Následovat bude Kaufland a v Litoli by mohl v příštích letech vyrůst dnes již zmíněný Lidl.

Výstavba prodejny Tesco byla zahájena

S informacemi přišlo o víkendu vedení města (konkrétně pak oficiální facebookové stránky města), kde město přišlo s informacemi, v jakých fázích se jednotlivé realizace výstavby prodejen nacházejí. Jak již víte z našich stránek, výstavba Tesca již započala. Pokud počasí dovolí, stavba bude probíhat i přes zimu. Příští rok bychom tak na předvánoční nákupy mohli v Lysé nad Labem zavítat jinam než do Penny.

Společnost Kaufland pak nadále počítá s výstavbou prodejny na Mlíčníku, což je nadostřel od budovaného Tesca. Přesná lokalita by měla být v místech ne-výstavby (ne)ubytoven. Kdo se alespoň trochu zajímá o dění ve městě ví o čem je řeč.

Plánované prodejny v Lysé nad Labem

V Litoli by mohl vyrůst Lidl

To, že místo Kauflandu měl stát Lidl, asi již víte. Ovšem nakonec „vyhrála“ společnost Kafunflad. Slovo vyhrála, dáváme do uvozovek, neboť obě společnosti spadají pod jednu velkou mateřskou společnost.

Ovšem pokud i tak byste rádi uvítali Lidl i v našem městě, nemusíte smutnět. Podle nejnovějších informací i zde Lidl vyroste. Zde je však realizace nejvíce vzdálená, neboť se čeká na případné změny územního plánu. Lidl by měl stát naproti zahradnictví v Litoli. Zde totiž při výstavbě obchvatu vznikne kruhový objezd, který společnost Lidl u svých prodejen vítá s otevřenou náručí

Pokud tedy vše dobře dopadne, mohou se obyvatelé v následujících letech těšit na supermarketový „boom“. Po letech čekaní a všelijakých slibů si to místní více než zaslouží.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.