Chataři a zástupci kraje došli v Ostré ke kompromisu v otázce cyklostezky

Chataři vs. cyklostezka. Velký spor, který zbrzďuje výstavbu dalšího úseku Labské cyklostezky v obci Ostrá nedaleko Lysé nad Labem, se po letech přeci jen posunul kupředu.

Zástupci Středočeského kraje s chataři v Ostré hledají kompromis velmi dlouhou dobu. Místním rekreačním rezidentům se samo sebou nelíbí představa, že jim dennodenně budou, před jejich dříve klidnými zahradami, proudit cyklisté a bruslaři. Není tomu tak dávno, kdy o sporu vysílal i pořad České televize Černé ovce.

Na posledním jednání však přišel zlom. Po dlouhých diskuzích a přednášení protinávrhů se obě strany dohodly na kompromisu. Zmíněná cyklostezka by na kýženém úseku neměla vést v těsné blízkosti obydlí, ale až za nimi. V tom už by místní takový problém, jako při přechozí variantě, neviděli.

Ovšem ještě bude však jednat zastupitelstvo Ostré. Již teď je ale jasné, že spor, který trval léta, se pomalu ale jistě blíží ke svému vyřešení v podobě kompromisu.

Cyklostezka u Lysé

Podobný problém je i na úseku od Lysé nad Labem směr Čelákovice. I zde se najdou protestní hlasy z řad rybářů a právě již zmíněných chatařů. Zda by však zde kraj uspěl s kompromisem, jako tomu je v Ostré, můžeme pouze spekulovat.


Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.