Čeká nás první vlna veder v roce 2021 (varování ČHMÚ)

Není to tak dlouho, kdy si nejen zahrádkáři stěžovali na nedostatek tepla a slunce. Pěstitelé a jejich úroda na tom nebyli dobře. Posunutý termín samosběru jahod nedaleko Lysé je toho krásným příkladem. Nyní se však situace obrací. V příštích dnech nás čeká první vlna veder v roce 2021.

Předpovědi ještě minulý týden na tento víkend předpovídaly déšť a poměrně chladné počasí. Předpověď se ovšem změnila a pár následujících dní bude letních až tropických. Dočkat se můžeme i tropické noci.

Za tropický den považujeme den, kdy se teploty přehoupnou přes 30°C. Tropická noc je pak noc, kdy teplota neklesne pod 20°C. Obě varianty by již o víkendu mohly v Česku nastat.

Teploty nejen v Lysé nad Labem přesáhnou 34°C

Dnes o tom dokonce varoval Český Hydrometeorologický ústav. Teploty se totiž můžou dostat až na 35°C, což už není zdravé nejen pro lidi, ale i pro zvířata.

Doporučení je pak vskutku jednoduché. Nepobývat na přímém slunci, pít dostatek tekutin a u zvířat dbát na to samé. Zde je na místě opět zdůraznění, aby lidé nenechávali svoje čtyřnohé miláčky v zaparkovaných autech. Následky totiž můžou být fatální.

Teploty by měly nad 30°C vystoupat již ve čtvrtek a teplo má být až do pondělí, kdy by měla tento ráz počasí ukončit studená fronta.


Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.