Otevření ulice „Průmyslová“ se blíží.

Kdo pravidelně jezdí po silničním nadjezdu nad vlakovou tratí, či jezdí nakupovat do nedalekého supermarketu, nemohl si během prvního pololetí nevšimnout stavebních prací, při kterých vznikla nová ulice „Průmyslová“, která spojí ulici Jedličkova a ulici Na Mlíčníku.

Komunikace bude sloužit jako příjezdová komunikace pro budoucí obchodní domy Tesco a Kaufland. Sloužit by také měla jako výpadovka na chystaný severovýchodní obchvat města.

Výstavba se připravovala již delší dobu. Díky její absenci se před deseti lety „zasekl“ projekt výstavby obchodního domu Tesco. Při absenci této komunikace totiž „hrozilo“ velké zvýšení dopravy v obydlené části ulice Na Mlíčníku. Po protestech místních se výstavba tehdy zrušila.

Ulice by se měla dle slov starosty Ing. Karla Otavy otevřít již v nejbližší době. Již v lednu se mluvilo o konci prvního pololetí tohoto roku. Při pohledu na již hotovou komunikaci, na které probíhají pouze kosmetické úpravy tomu lze věřit. Komunikace přišla na částku okolo 20 miliónů korun.

Velkou diskusi vyvolalo dopravní značení, které určuje hlavní a vedlejší komunikaci. Tato ulice, která bude při budoucí existenci Tesca a Kauflandu poměrně hojně frekventovaná je totiž ukončena STOPkou a hlavní komunikací zůstává ta směrem k/od společnosti Prefa.

Oprava komunikací pokračuje i v dalších částech Lysé nad Labem. Zatímco v ulici Mírová jde vše, jak má, tak v ulici ČSA se vyskytly nemalé problémy s tekutými písky, které rekonstrukci prodlouží i prodraží.


Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.