Jiřická zatáčka bude „narovnána“. Opravy se dočká i silnice mezi Lysou nad Labem a Jiřicemi

Neblaze legendární zatáčka za Jiřicemi, která má na svědomí nespočet dopravních nehod a kilogramy zmačkaných plechů a plastů, bude v letošním roce „narovnána“. Oprav se dočká i silnice spojující tuto obec s Lysou nad Labem. Opravy budou probíhat od června do září letošního roku.

Jiřická zatáčka – legenda, na které se za desítky let stalo velké množství dopravních nehod. Zatáčka, která má na sociálních sítích svojí „fan page“, na které lidi sdílí auta, která skončila v nedalekém poli. Fotek je zde opravdu nespočet. Na tomto úseku se bourá takřka denně. Naštěstí ve většině případů jde pouze a jen o pomačkané plechy.Uzavírka tohoto úseku začne za pár dnů, konkrétně 6. 6. 2021. Trvat by pak měla do poloviny září. Tato uzavírka bude částečná (průjezd bude možný), neboť provoz zde bude řízen kyvadlově pomocí světelné signalizace. Cesta do Lysé bude ovšem i tak komplikovaná. Společně s touto stavbou bude probíhat i celková oprava komunikace II/272 mezi Jiřicemi a naším městem.

Od 11. 6. bude probíhat frézování silnice, při které bude provoz omezen pouze částečně. To samé se pak bude dít ve druhé fázi na přelomu června a července. Od 3. 7. 2021 do 6. 7. 2021 proběhne pokládka nového asfaltu. Zde si již tato fáze vynutí celkovou uzavírku komunikace.

Objízdná trasa povede okolo věznice po kočičích hlavách skrze starý vojenský prostor v Milovicích (býv. Mladá). Následně bude objížďka vedena přes Milovice a okolo STK Raptor (autoservis Baladrán).

Objízdná trasa při uzavírce silnice II/272

Ve čtvrté fázi 7. 7. 2021 do 8. 7. 2021 pak proběhne zpevnění krajnic. Tato fáze pak proběhne opět v rámci částečné uzavírky tzn. provoz bude zachován, ale bude nutná velká dávka opatrnosti a obezřetnosti.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.