Souhrn zpráv – DUBEN 2021

Máme za sebou čtvrtý měsíc roku 2021. I duben 2021 byl ve znamení velkých či malých událostí, doznívala (čtvrtá?) vlna pandemie koronaviru, pár téměř letních dní na konci března vystřídalo podprůměrně chladné jaro a ani letošní Velikonoce nebyly takové, na jaké jsme zvyklí.
Typické aprílové počasí, ale chladno…a vzpomínka na povodně

A úderem apríla, kdy si prvního dubna provádějí lidé aprílové žertíky, přišlo vystřízlivění ze dvou velmi teplých dní. Ještě na apríla teplo bylo, ovšem již druhého dubna se měřily teploty pouze okolo 13°C a celková dubnová průměrná teplota 6,3°C patří mezi nejchladnější průměrné teploty za dlouhá léta.

Na začátku dubna jsme si pak připomněli patnáct let od největší novodobé povodně, kdy při jarním tání v roce 2006 postihla velká voda velkou část Polabí. Lysá nad Labem jako taková byla ušetřena, ovšem ne o všech místech se dá toto říct. Řehačka, Čelákovice, Nymburk, Grádo- zde všude lidé před patnácti lety zažili své.

Dubnové články z Lysecko.cz

Krom aprílového žertíku ohledně přesunu mokřadu Žabák vyšly na Lysecko.cz články o tragických úmrtích dvou mladých lidí a také pokusu o vraždu, který se v Lysé nad Labem odehrál o Velikonocích.

Článek ohledně Rekonstrukce trati Lysá nad Labem – Vysočany, který vyšel v polovině měsíce, představil projekt, který má za cíl zpříjemnit, zrychlit, a celkově vylepšit navázání PIDu na Pražskou MHD a dojíždění do Prahy jako takové.

Nový železniční most v Čelákovicích – symbol rekonstrukce tratě

Duben 2021 byl také „významný“ pro milovníky dovozových služeb. V tento měsíc totiž začal do našich luhů a hájů rozvážet (nejen potraviny) rohlik.cz, který se tak připojil ke kosik.cz a damejidlo.cz , které zde v Lysé nad Labem již své služby poskytují.

…a co by to byl za měsíc, kdyby se v Lysé nad Labem neřešila nějaká ta stavba. Článek ohledně Přístaviště v Lysá nad Labem, vyvolal velký ohlas, stejně tak jako nové informace ohledně výstavby nových supermarketových prodejen, které by v nejbližší době mohly v našem městě vyrůst a zkvalitnit tak nedostačující nákupní možnosti.

Pevné zdraví, hodně sluníčka, snad už trošičku toho teplého počasí přeje redakce webu Lysecko.cz.

Duben 2021 – Instagram Lysecko.cz
Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.