Dopravní nehody v Lysé nad Labem v roce 2O2O

Dopravní nehody v Lysé nad Labem - ilustrační foto
Dopravní nehody jsou bohužel nevyhnutelnou součástí každodenního provozu na pozemních komunikacích. Dnes přinášíme statistiku dopravních nehod v Lysé nad Labem a jejím nejbližším okolí. Bohužel i v našem regionu se objevilo několik nehod, u kterých byla příčina nehody ta nejhorší možná – alkohol za volantem.

Začneme v centru Lysé nad Labem, kde se stalo dopravních nehod nejvíce. Asi nikoho nepřekvapí, že největší nehodovost je v těch nejvytíženějších dopravních tepnách ve městě. Řeč je především o ulici ČSA a Jedličkova, kde se událo přes deset dopravních nehod. Není překvapením, že největší nehodovost je pak na křižovatce u kina. V ulici ČSA se v březnu stala dopravní nehoda, u které figuroval již zmíněný alkohol.

Dva případy v roce 2020 byly také způsobeny řidičem nemotorového vozidla. Jde o nehody v ulici Stržiště z první poloviny roku. Zde je nutno zmínit i rekordmana. V lednu 2020 se u železničního přejezdu směr Byšičky a Řehačka stala dopravní nehoda. Přivolání policisté pak jednom z účastníků naměřili více jak 1,5 promile alkoholu.

Dopravní nehody v roce 2020 v Lysé nad Labem a okolí

Ve Dvorcích se stala v roce 2020 jediná dopravní nehoda. Ovšem zde šlo „pouze“ o srážku s lesní zvěří. S čistým štítem vycházejí z roku 2020 Byšičky, kde nebyla dopravní nehoda zaznamenána. To samé se bohužel nedá říci o Řehačce, kde jí čistý štít poskvrnila dopravní nehoda z listopadu. I zde bohužel figurovala přítomnost alkoholu.

I přes několik desítek dopravních nehod (u kterých byla přítomná policie) nepřišel v Lysé nad Labem a okolí nikdo o život. U těžkých zranění také svítí v této statistice nula. U pár nehod se však lehce zranilo několik lidí. Z tohoto pohledu vypadá statistika, kterou poskytla Police ČR dobře, když letos přidáme dopravních nehod o něco méně a nebude v nich figurovat alkohol bude statistika za rok 2021 ještě lepší než za rok minulý.

Zdroj: Policie ČR, Seznam Zprávy

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.