Přírodní koupaliště Mršník bude v roce 2021 zpřístupněno veřejnosti

Léta jsou čím dál tím teplejší. Letošní léto sice bylo v tomto ohledu jiné (mírné). Ovšem on celý rok 2020 byl tak trochu jiný. Kvůli čím dál tím větším teplům si lidé často pořizují bazény, venkovní sprchy a další osvěžující sortiment, který je má v letních dnech zchladit. Od příští roku by se “lysáci” mohli osvěžit i přírodně. Od příštího roku bude mít Lysá nové přírodní koupaliště.

Koupaliště by mělo vzniknout v lokalitě Mršník v městecké části Litol. Na začátku listopadu byl odstraněn poslední sloup vysokého napětí, který rekultivaci přírodního koupaliště znemožňoval.

Mršník
Lokalita přírodního koupaliště Mršník (Mapy.cz)

Lysá se tak připojí k Čelákovicím, které mají své “Malvíny” (oficiální název Jezero mezi mosty). Celá úprava na přírodní koupaliště bude stát okolo třech miliónů korun. “Lysá bude mít konečně na svém katastru přírodní koupaliště” řekl pro Nymburský Deník starosta Lysé Ing. Karel Otava.

Za tři miliony Lysá zpřístupní dnes již existující “koupaliště” veřejnosti pomocí pískových pláží doplněné o herní prvky pro děti. Tato lokalita by však nemusela být poslední, co se koupání týká. Již delší dobu se mluví také o rekultivaci v okolí Labe, kde by město také rádo zainvestovalo a tuto zanedbanou část taktéž zrekultivovalo a zpřístupnilo veřejnosti.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.