Strom splněných přání, útulek Lysá a Tlapky Mochov

Letošní rok byl zcela odlišný od let předešlých. Bohužel letošní pandemická situace se nevyhne ani Vánocům, které taktéž budou v jiném duchu, než na který jsme zvyklí. Smysl Vánoc (tedy nadělovat radost druhým) se však ani letos nemění. Web Lysecko.cz přináší tři tipy, kde takovou pomoc velmi vřele uvítají.
Strom splněných přání

Tradiční akce je na zámku v Lysé, kde se nachází domov seniorů. Každý rok se zde pořádá akce s názvem Strom splněných přání. Jde o projekt, kdy místní senioři sepíší svá vánoční přání (většinou jde o knížky, křížovky, kosmetiku). Na nás ostatních pak je jim toto přání splnit. Akce se koná i letos, ale dárky pro seniory lze nechat pouze na vrátnici nebo je poslat poštou. Pracovníci domova se již postarají, aby dotyčný senior svůj dáreček pod stromečkem na Vánoce našel. Seznam přání naleznete na webu domova

Strom
Domov seniorů Lysá nad Labem
Psí útulek Lysá nad Labem

Krásná a dnes již tradiční akce v psím útulku Lysá nad Labem se bohužel z důvodu již zmíněných nekoná. Akce, při které se sešla velká sorta lidí a šla obdarovat pejsky do místního útulku, kde hrála i kapela a popíjelo se svařené vín, má letos jinou podobu. Vánoční stromeček je v útulku již ozdoben.

Již nyní může každý z nás pejsky obdarovat a to konkrétně každý den od 9 do 12h. Pejskové ocení předevší kvalitní granule, přírodní sušené pamlsky, konzervy či antiparazitika v pipetách. U zmíněných granulí je výhoda, že se dají koupit přímo v útulku.

Strom
Psí útulek v Lysé tradiční den v útulku nepořádá. I tak je možnost pejsky o potěšit
Tlapky Mochov

Když už pomůžeme pejskům, nemělo by se zapomenout ani na kočičky. Tradiční akce v domově pro kočičky Mochov se letos taktéž pravděpodobně konat nebude. I zde však je pomoc vítaná téměř non-stop a nemusí se čekat přímo na Štědrý den. Kočičky přivítají granulky, konzervy, pelíšky či škrabadla. Neváhejte a udělejte si výlet do Mochova. Kočičky Vám budou vděčné!

Strom
Kočičky v Tlapky Mochov budou za dárečky vděčné

I přes letošní specifické Vánoce bychom neměli zapomenout pomoci tam, kde na pomoc čekají. Každá podobná organizace jako jsou Domovy pro seniory nebo děti či zvířecí útulky nebo zoologické zahrady takovou pomoc přivítají velmi vřele. Pokud máte také nějaký typ kde pomoci, podělte se s ostatními v komentářích pod článkem.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.