Podzim v Lysé. Opravy a Covid

lysá
Máme za sebou první podzimní měsíc tohoto zvláštního roku. V Lysé nad Labem pokračuje oprava stěžejních průtahů městem, tedy ulice Mírové a Československé armády. Nově se pak chystá oprava povrchu vozovky v ulici U Nové hospody. Mezitím však Česká republika (včetně Lysé nad Labem) bojuje s druhou vlnou koronaviru.

Oprava obou ulic (Mírová a ČSA) zatím jde podle plánu. Počasí zatím opravám přeje a nic nenasvědčuje tomu, že by tomu mělo být v příštích týdnech jinak. Podzimní harmonogram by tak měl být dodržen.

Lysá nad Labem - ulice Mírová
Oprava ulice Mírová (Zdroj: FB Město Lysá nad Labem)

Na nový „koberec“ se již nyní můžou těšit i obyvatelé ulice U Nové hospody, kde proběhne rekonstrukce v říjnu a listopadu. Konkrétně se se zahájením prací počítá 26. 10. 2020 a hotovo by mělo být o měsíc později, kdy 19. a 20. 11. proběhne asfaltování. Obyvatelé se však musí připravit na komplikace. V době rekonstrukce nebude možné se k nemovitostem dostat automobily.

Opravy silnice se dočkali i lidé na Řehačce. Zde si však ještě na klasickou silnici musí počkat. Zatím byla silnice zpevněna asfaltovým štěrkem. Ovšem i tento způsob opravy na Řehačce přivítali, neboť zde je situace ohledně komunikací v okolí jedna z nejhorších.

Česká republika toho času bojuje s druhou vlnou pandemie koronaviru. Nákaza se bohužel nevyhýbá ani našemu městu. K včerejšímu dni bylo v Lysé nad Labem 352 aktivních případů. Jenom za posledních 7 dnů přibylo ve městě 172 případů. Opět platí plno vládních nařízení, která mají za cíl zamezit dalšímu šíření viru.

Lysá nad Labem - COVID
Aktuální počet nakažených v Lysé nad Labem

V důsledku nákazy je Lysá nad Labem prakticky bez kulturního života. O tom, že byly zrušeny výstavy na výstavišti, jsme již informovali. Zrušena byla i Svatohubertská mše a taktéž oslavy 28. 10. se musí obejít bez veřejnosti.

Počasí nám má v příštích dnech vynahradit sychravo a chladno z minulého týdne. Teploty se v pátek mohou dostat až na 20 stupňů a má být hodně slunečno. Ovšem počasí je na podzim (více než kdy jindy v roce) sázka do loterie. Stačí málo a teplý slunečný den vystřídá inverze.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.