Referendum v Lysé bylo jednoznačné (podrobné výsledky)

Referendum rozhodlo
V referendu ohledně (NEprodeje) bytů v Milovicích, které se konalo společně s volbami do zastupitelství Středočeského kraje a které v  předchozích týdnech a měsících vyvolalo v Lysé v plno diskusí, dopadlo jednoznačně. Přes 300 milovických bytů se privatizovat nebude. Referendum je díky vysoké účasti a výsledku nejen platné, ale i závazné.

Byty v Milovicích se řeší již nějaký ten pátek. Nejdříve to vypadalo pro hladkou privatizaci. Ovšem nově vytvořený spolek“ Lysá nás spojuje“ společně s občany, kteří jsou proti prodej,i získalo potřebný počet podpisů pro vyvolání referenda. Koaliční zastupitelé sice napadli referendum u soudu. Soud se vždy přiklonil k tomu, že se referendum konat bude.

Lysá nad Labem, která je rozdělená celkově do 9 volebních okrsků, rozhodla jednoznačně. Při volební účasti na referendu, která dosáhla úctyhodných 45,36% (3398 hlasů) byla drtivá většina 74,48% pro NEprodej bytů. Nejvyšší účast byla ve volebním orksku č.8 (Lysá – Mlíčník až Borek), kde účast dosáhla 53,33% a pro NEprodej bylo 75,33% voličů.


Referendum v Lysé nad Labem - kompletní výsledky
Referendum v Lysé nad Labem – kompletní výsledky

Velká účast byla i na Řehačcce a v Byšičkách (okrsek č.1) kde přišlo k referendu 52,13% oprávněných voličů. Zde bylo pro NEprodej nejméně voličů. I tak se ovšem k neprodání bytů vyjádřilo téměř 60% voličů.

Dvorce jakožto další volební okrsek Lysé nad Labem nebyl výjimkou. Z celkové účasti, která dosáhla 33,04%, by byty neprodávalo 64,86% obyvatel, kteří se rozhodli k referendu dorazit.

Celkově ve všech okrscích přišlo k referendu vyjádřit názor 3398 obyvatel. Pro zachovaní bytů ve vlastnictví města Lysé nad Labem hlasovalo 2531 z výše uvedených voličů. Pro prodej pak bylo 664 obyvatel. 63 lidé se hlasování zdrželo a komise taktéž napočítala 140 neplatných hlasů.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.