Volby 2020 ve Středočeském kraji ovládlo STAN. Byty v Milovicích se prodávat nebudou.

Je rozhodnuto. Karty jsou rozdány. Voliči ve Středočeském kraji si přáli změnu a ta s největší pravděpodobností nastane. Volby v našem kraji ovládlo hnutí STAN. Dosavadní vládnoucí ANO skončilo až na třetím místě. V Lysé bylo také rozhodnuto o osudu prodeje bytů v Milovicích. Byty se prodávat nebudou.

Ve Středočeském kraji bude s největší pravděpodobnostní v následujících letech vládnout hnutí STAN, které v letošních volbách do zastupitelstva kraje získalo 22,19% hlasů, což čítá 18 mandátů. Druhá skončila ODS s 19,75 a 16 mandáty. Třetí pak strana ANO (18,57%) a na čtvrtém Pirátská strana (14,41%).

V Lysé nad Labem vyhrálo hnutí STAN velmi drtivě, když získalo téměř 45% hlasů. Druhá skončila Pirátská strana s 13,11% a třetí hnutí ANO s 12.17%. Strana ČSSD, která ovládla minulé krajské volby v našem městě si připsala historický propad. V minulém volebním období získala strana 16,27% hlasů. Letos nedosáhla ani na 4%.

Byty se prodávat nebudou

S Volbami se v Lysé nad Labem konalo také velmi třaskavé referendum ohledně (ne)prodeje bytů v Milovicích. Účast v referendu, kde je nutná alespoň pětatřiceti-procentní hranice dosáhla účast 43,49%. Pro ANO (tedy neprodávat bylo 77,7% voličů. Což odpovídá 2531. Pro ANO ze všech oprávněných voličů to pak bylo 33,78% (nutných je 25%)

Obyvatelé Lysé tak rozhodli jednoznačně. Byty v Milovicích se prodávat nebudou a i nadále budou v majetku města Lysé nad Labem. Referendum je díky výše zmíněné účasti a rozhodnutí voličů platné a závazné.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.