Volby 2020 – Kraj a referendum

Volby 2020
Říjnové volby 2020 do zastupitelstva Středočeského kraje se nezadržitelně blíží. Letošní senátní volby 2020 se Lysé nad Labem netýkají. Občané ovšem mohou rozhodnout, kdo v příštích letech bude zasedat v zastupitelstvu Středočeského kraje. Lysou nad Labem pak čeká ještě souběžně referendum, které by mělo rozhodnout o (ne)prodeji městských bytů v Milovicích.

Ani letos si od volební “povinnosti” neodpočineme. Již za pár dnů (pátek 2. října od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 3. října od 08:00 do 14:00 hodin) čeká celou ČR volba do zastupitelstev jednotlivých krajů. Některé okresy pak čekají ještě volby senátní. Letos se i v důsledků pandemie COVID-19 čeká malá účast. Každý hlas má proto letos větší hodnotu než kdy jindy.

Jak již bylo zmíněno, Lysou a její obyvatelé čeká i důležité rozhodnutí ohledně městských bytů (celkem jich je 350). Zastupitelé se ohledně této otázky již nějakou dobu “přou”. Rozhodnutí tak padne v referendu. Buď se 350 bytů v Milovicích nechá v majetku města a každý rok tak bude v rozpočtu města jistý příjem, nebo se městské byty prodají a jednorázový příjem pak půjde na výstavbu bytů v Lysé nad Labem, dále pak na sportovní halu a další prvky občanské vybavenosti.

Volby 2020
Prodat či neprodat? Rozhodne se v referendu.

Obě tyo varianty mají v Lysé plno příznivců a odpůrců, kteří se snaží jednu nebo druhou skupinu přesvědčit o své pravdě. Plno názorů lze přečíst i na Facebookových skupinách o Lysé nad Labem. Zatím je rozložení sil někde ve středu. Je tak proto důležité k volbám dorazit, ať už máte na tuto věc názor jakýkoliv.

Obhájí ANO prvenství? A co STAN?

Co se týká voleb do zastupitelstva Středočeského kraje, největší šanci na vítězství má strana Starostové a nezávislí (STAN,) kteří už před čtyřmi lety sahali po triumfu. O 1,54% jim však vítězí uteklo před vítěznou stranou ANO. Do zastupitelstva ovšem STAN v roce 2016 šlo právě se stranou ANO, ODS a koalici doplnilo pár zastupitelů ze strany TOP 09.
Již v roce 2017 se koalice rozpadla a STAN a TOP 09 nahradili komunisté.

Váháte komu letošní hlas ve volbách do zastupitelstva odevzdat? Pomoci by Vám mohla šikovná aplikace Volební Kalkulačka, u které vyplníte pár otázek a ve výsledku a pak dostanete politickou stranu, která se s vašimi názory nejvíce ztotožňuje.

Volby 2020 do zastupitelstva Středočeského kraje, volby senátní (Lysé se netýkají) a referendum ohledně prodeje městských bytů v Milovicích se konají v pátek 2. října od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 3. října od 08:00 do 14:00 hodin.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.