Burger boom v Benátkách nad Jizerou

Pro milovníky amerických řetězců rychlého občerstvení máme dobrou zprávu. Do nedalekých Benátek nad Jizerou míří dva velcí hráči na půdě rychlého prodeje burgrových dobrot. Na tamním sjezdu z dálnice D10 totiž vyroste McDonald’s i Burger King.

Co se týká Burger Kingu, tak tomu zde už stojí hrubá stavba, která bleskurychle vyrostla na místě bývalého motorestu Tempo, který již veřejnosti dosloužil. Na jeho pozemcích pak vyrostla hrubá stavba, která by však měla být ještě letos dokončena. Již nyní ovšem okolí „zdobí“ velký poutač se jménem této firmy.

"Burger boom" v Benátkách nad Jizerou
„Burger boom“ v Benátkách nad Jizerou

Aby nebylo novinek ohledně rychlého občerstvení málo, tak na druhé straně dálnice (také na sjezdu) již začaly práce na stavbě další pobočky rychlého občerstvení. Zde se jedná o pobočku největšího řetězce rychlého občerstvení – o restauraci McDonald’s.

Zde jsou ovšem práce teprve v začátcích a je více než jasné, že konkurence v podobě Burger Kingu otevře své brány dříve. Radovat se mohou ale i ostatní obyvatelé. Po vzniku nového kruhového objezdu by měla vyrůst v tomto okolí i prodejna Lidlu.

McDonald’s Corporation je společnost provozující jeden z největších světových řetězců rychlého občerstvení.[2] Byla založena v roce 1940 bratry McDonaldovými, kteří svůj první stánek otevřeli v Kalifornii. Její rozmach však začal až v roce 1955, kdy ji převzal podnikatel Ray Kroc, který byl synem českých emigrantů. V roce 1960 byla firma přejmenována na McDonald’s Corporation.

Wiki
Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.