Velké i malé rekonstrukce v Lysé nad Labem v roce 2020

Již nějaký ten čas (9 měsíců) využívají řidiči nový nadjezd nad železničním koridorem. I letoší rok 2020 je ve znamení oprav a rekonstrukce, které se dotýkají nejednoho obyvatele Lysé nad Labem a jejích obecních částí.

Od března se pracuje na rekonstrukci silnice II/272 mezi Lysou nad Labem a křižovatkou na Semice. Zde jsou práce v plném proudu a hotovo by mělo být v termínu (konec června 2020). Na termín znovuotevření se upínají oči (a uši) nejen místních, ale i obyvatelé, okolo jejichž domovů vede objízdná trasa. Řeč je především o obyvatelích Dvorů a Sojovic, kteří si stěžují na nadměrné zatížení komunikací v jejich obcích.

Oprava silnic a hřiště na Řehaččce

Po celé jaro probíhaly opravy silnic ve všech částech Lysé (Lysá, Byšičky, Dvorce i Řehačka). V Byšičkách vznikl zcela nový povrch silnice od kapličky směr Byšičská tůně. Opravy v podobě záplatování silnice se dočkali i na Řehačce. Zde je situace ze všech částí Lysé nad Labem asi nejhorší. Dobrá zpráva je, že i zde by se obyvatelé dříve či později mohli dočkat výrazné zlepšení situace.

Dříve totiž pozemky pod komunikacemi na Řehačce nepatřily městu, takže město nemělo možnost tyto komunikace jakkoliv rekonstruovat. Postupně se však pozemky přesouvají do majetku města. Zatím se ovšem musí místní spokojit s provizorními opravami.

Na Řehaččce se během jara také rekonstruovalo hřiště u hospody. V rámci rekonstrukce bylo hřiště rozšířeno zhruba o 1,5 metru, opravilo a rozšířilo se oplocení, byl položen nový travní koberec se sítí proti krtkům.

Další akce? P+R a ulice Mírová

Nedaleko nádraží v Lysé nad Labem byly ukončeny práce na záchytném parkovišti P+R. Veřejnosti však zatím neslouží. Podle slov na posledním zasedání zastupitelstva, která zazněla z úst starosty města ing. Karla Otavy, se čeká na kolaudaci. Kdy dojde k otevření, však pan starosta neřekl.

Rekonstrukce čekají také páteřní ulice města. Ulice Mírová by se dle posledních zpráv měla dočkat zahájení oprav ještě letos. Co se týká ulice Československé armády, zde probíhá zatím “papírování”.

P+R Lysá nad Laben)
Parkoviště P+R v Lysé nad Labem je hotovo. Motoristům však ještě neslouží
… a co obchvat?

Určitě nemůže nezmínit informace ohledně druhé etapy městeckého okruhu, který výrazně odlehčí dopravní situaci v celém městě. I zde se ale stále řeší především úřední a pozemkové otázky. Kdy se poprvé kopne do země a zdali se nakonec termín (rok 2023) realizace stihne, je tak stále ve hvězdách.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.