Na měsíc se uzavře přejezd do Byšiček a na Řehačku

Železniční most u Čelákovic
Obyvatelé Řehačky a Byšiček se od 7. 6. 2020 musí připravit na komplikace spojené s cestováním. V rámci rekonstrukce traťového úseku mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi bude probíhat rekonstrukce železničního přejezdu u Karlova. Uzavírka by měla skončit na začátku prázdnin

Obyvatelé obou obcí čeká měsíční uzavírka jediné příjezdové cesty k jejich domovům. Železniční přejezd s označením P 3611 – Byšičky projde rekonstrukcí v rámci rekonstrukce celé tratě od Lysé až po Čelákovice. Již nyní probíhají práce na kolejišti a v červnu se práce dostanou i na železniční přejezd.

Objízdná trasa při uzavření přejezdu
Objízdná trasa povede po zpevněné polní cestě

Objízdná trasa povede od Kovony po polní cestě (která byla již z tohoto důvodu částečně zpevněna) okolo topolů až k rybníčku pod Karlovem. My jsme již cestu projeli a nutno podotknout, že v době sucha a při zvýšené opatrnosti se dá objízdná trasa bez úhon zdolat. Ovšem pokud by v době uzavírky nějak významně pršelo tak… No řekněme, že cesta do myčky se za této situace nevyplatí. 

Na rekonstrukci tratě od Lysé do Čelákovic se nepřetržitě pracuje a práce dle všeho probíhají dle stanoveného plánu. V těchto dnech probíhají práce na přípravě stavby provizorního mostu přes Labe. Výstavba nového mostu, který nahradí starý železniční most patří k nejtěžší části celého projektu, který začal loni a poslední úpravy jsou naplánovány na rok 2022.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.