Tak trochu jiné Velikonoce 2020

Letošní Velikonoce, byly stejně jako začátek jara, poznamenány pandemií koronaviru. Nekonaly se žádné tradiční akce, návštěvy u známých se konaly jen zřídka a malování vajíček pro koledníky, kterých přišlo letos pomálu se podepsalo pod tím, že letos je jaro opravdu tak trochu netradiční.

Počasí však dává za pravdu kalendáři, že se blíží Velikonoce a čím dál častěji lze pobývat venku pouze v tričku. Nezadržitelně se blíží koupací sezóna. Zahrádky se pomalu ale jistě probouzejí k životu a barevné odstíny na nás pokukují ze všech stran. Mnozí zahrádkáři již nelenili a vysadili první zeleninu mimo skleníky.

Bohužel stále platí plno nařízení, které nám sice jarní radovánky hatí, ale i tak se najde plno dobrých zpráv a pozitiv. Například nádherný a pestrobarevný „lužní les“, který se i letos obalil do nádherných barev.

Plno stavebních prací se v důsledku koronaviru pozastavilo. I tak se ale stále pracuje na významných stavebních úkonech, které letos Lysou a okolí čekaly a čekají. Práce pokračují na silnici mezi Lysou a odbočkou na Semice. Pracuje se i na traťovém úseku mezi Lysou a Čelákovicemi, kvůli kterému bude zanedlouho na několik dní uzavřen železniční přejezd u Byšiček.

Na Řehačce pak bylo obnoveno odpočívadlo, které loni a podzim vzalo za své v důsledku výstavby nového mostku. Z větší části již byla realizována instalace informační nástěnky (dokonáno bude o tomto víkendu). Upraven byl i terén a vrátil se odpadkový koš a nainstalována byla i lavička, která slouží lidem jako místo na „odfrknutí“.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.