Tesco Lysá nad Labem

Tesco

Dnes přišla pro všechny obyvatele Lysé nad Labem dobrá zpráva. Společnost Tesco obnovilo svůj zájem o stavbu prodejny v Lysé nad Labem.

V pátek 28. 2. 2020 přišla z vedení města dobrá zpráva. Společnost Tesco, která již přes deset let vlastní pozemek za stadionem obnovilo svůj zájem o stavbu prodejny v této lokalitě. To, že tato společnost má o pozemek stále zájem jsme informovali již před rokem. Nyní přišlo na slova, které nám spolčenost poskytla, když jsme se informovali, jak to s prodejnou v Lysé nad Labem vypadá

Společnost Tesco chtěla postavit prodejnu již před více než deseti lety. Po protestech místních obyvatel však záměr ochladl a Tesco postavilo prodejnu bez sebemenších problému v nedalekých Milovicích. Stejný případ platí i pro Lidl, který vlastnil pozemek na ulici ČSA vedle prodejny holandského nábytku.

Lysá nad Labem se přeci jen Tesca snad dočká
Lysá nad Labem se přeci jen Tesca snad dočká

Určitě stavbě pomůže propojení ulice Na Mlíčníku a Jedličkova. Obchodní dům Lysá nad Labem (jak se již nyní projekt nazývá) by měl ve výměře 10814 m2 poskytnout 8 prodejných jednotek. Největší z nich by byla právě prodejna Tesco. Zbytek obchodní jednotek by bylo k dispozici dalším zájemcům jako je třeba Pepco, Kik a dašlí. Celá stavba má být koncipována jako dnes velmi oblíbený „retail park“, který je k vidění třeba v Milovicích nebo v Českém Brodu či Nymburku.

Plánovaného bude ještě dost a „než se kopne do země“ bude ještě chvilku trvat. Jisté je však to, že se snad časem tristní situace ohledně nákupních možností v Lysé nad Labem zlepší a místní budou mít konečně více možností kde si nakoupit

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.