Advent 2019 nejen v Lysé

 Mílovými kroky se po roce opět přiblížily pro mnohé ty nejkrásnější svátky v roce – Vánoce.  Již tuto neděli vezme za své první ze čtyř svíček na adventních věncích. Města a obce se pomalu opět oblékají do barevných světélek a v téměř každém městě proběhne o víkendu slavností rozsvícení vánočního stromu.

Podzimní část roku pokračovala v teplotně nadprůměrném trendu, který trvá již nějaký ten rok. Tu a tam se sice objevil ranní mrazík, který donutil řidiče k ranní rozcvičce v podobě škrábání aut. Tyto dny by se však daly spočítat na prstech jedné ruky. První sníh se sice do hor již dostal, ale dlouhé trvání neměl. O sněhu v našich končinách si zatím musíme nechat jen zdát. Dle předpovědi se ochlazení blíží. Aby se však sníh na zemi udržel, tak na to je ještě brzy.

Kromě příchodu největší nákupní horečky roku, plných parkovišť a strkanic v obchodních centrech, přichází i doba provoněných domácností od pečeného cukroví, psaní si o poslední přání, aby Ježíšek na nic nezapomněl, či návštěvy Mikuláše a jeho pomocníků. Těšit se můžeme i na kulturní akce, kterých bude v prosinci požehnaně.

Již v sobotu proběhne přivítání adventu, které se koná pod záštitou města Lysá nad Labem na Husově náměstí. Chybět nebudou koledy, svařáček, rozsvícení stromečku či koncert Leony Machálkové. O týden později se na výstavišti od pátku do neděle (a pak každý pátek + víkend) konají tradiční velmi oblíbené vánoční trhy, které loni navštívilo až 50 tisíc návštěvníků. Vstupné je zdarma, takže by na trzích neměl chybět žádný správný Čech 🙂

PŘIVÍTÁNÍ ADEVNTU V LYSÉ NAD LABEM

S koncem roku, který se nezadržitelně blíží, se pojí bilancování a zamyšlení nad tím, co přinesl rok právě končící. K tomuto tématu připravujeme „výroční zprávu“, která by měla mapovat všechny důležité události, které se právě v roce 2019 udály.

Krom příchodu adventu jsou na pořadu dne stále stavební práce. Na Řehačce stále probíhá stavba nového mostku, který nahradí starý mostek, který byl v katastrofálním stavu. Ve Dvorcích zase proběhla rekonstrukce chodníků a silničních povrch mezi Lysou nad Labem a Starým Vestcem pak dostal nový kabát. Nyní přes zimu se stavební práce přeci jen utlumí a zmizí prakticky všechny dopravní omezení.

Nový mostek na Řehačce právě ve výstavbě

Všem krásný začínající advent, dětem bohatého Mikuláše a hodného čerta, který nepřinese žádné uhlí nebo brambory a hlavně si pamatovat, že Vánoce nejsou o stresu a nákupech, ač to v dnešní uspěchané době vypadá na pravý opak 🙂

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.