Nadjezd v Lysé se otevře na začátku září. Jaké další práce Lysou čekají?

Čekání je skoro u konce. S návratem dětí do školních lavic skončí i dlouhodobé rozdělení Lysé nad Labem, kterou rozdělila na dvě části demolice starého a stavba nového nadjezdu nad železničním koridorem. Kdy se nadjezd přesně otevře zatím není jasné. Dle zpráv to mělo být 3. 9, poslední zprávy hovoří až o 12. 9. Jaké další stavební práce Lysou a okolí čeká po otevření nadjezdu?

Lysá nad Labem ani její rekonstrukcí nadjezdu ve své celkové a dlouhodobé revitalizaci rozhodně nepoleví. Naopak. Již nyní probíhá oprava mostu Bohumila Hrabala (v Litoli). Následovat bude rekonstrukce komunikací právě pod tímto mostem. Na nový most a opravu silnice se můžou těšit i obyvatelé Řehačky.

Pohled ze nadjezdu v Lysé nad Labem

Další tři velké rekonstrukce (ulice Mírová a ČSA) jsou v podobě příprav. Bohužel opět zde nastoupily na scénu ekologické spolky v čele s Lysinem, který tyto stavby neustále blokuje a oddaluje. Pro Lysou i okolí je to škoda. Nýbrž současný povrch (kočičí hlavy) neprospívá autům, ale především jízda po tomto povrchu je mnohem hlučnější pro okolní obyvatele.

Co se týká dlouhodobého plánovaní II. etapy obchvatu Lysé, který by měl spojit jih a sever města, aniž by motoristé museli do města vjet, je stále ve fázi příprav. Polední pozemky by měly být ale postupně vykoupeny (poslední zprávy mluví o možném vyvlastnění). Všechny potřebné administrativní okolnosti by měly být vyřízeny v roce 2020 a v roce 2021 by se mělo poprvé kopnout do země. Do roku 2023 by ale mělo být hotovo. Do tohoto roku je totiž stavba vázaná na dotaci od EU. Pokud by se stavba nestihla realizovat do tohoto roku, musela by se dotace vrátit.

Probíhat ale samozřejmě budou i další opravy místních komunikací a chodníků. Všechny důležité informace najdete vždy na stránkách města, nebo zde na portálu Lysecko.cz.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.