Víkendové počasí trápilo nejen festival Votvírák.

Neuběhlo ani 14 dnů od velké bouřky, která do okolí Lysé nad Labem přineslo krupobití, kdy kroupy o velkosti dvacetikoruny páchaly škody na majetku a zahradách. V pátek a v sobotu šplhaly teploty opět až k 35°C. V sobotu odpoledne ovšem přišla studená fronta, která přinesla opět mnoho starostí a to nejen do Milovic, kde byl přerušen hudební festival Votírák.

Festival Votvírák od prvního dne konaní zužovalo obrovské vedro. Teplota v Milovicích, kde se největší hudební festival konal, dosahovaly teploty 35°C. Pocitová teplota byla vzhledem k všudypřítomnému betonu na Milovickém letišti, kde se festival konal, ještě daleko větší. Velký dík ovšem patří nejen organizátorům, kteří proti velkému horku bojovali neustálým přísunem cisteren s vodou, ale i hasičům, kteří návštěvníky kropili z hasičských vozů.

Ovšem v sobotu odpoledne se situace obrátila. Po vystoupení Jaroslava Uhlíře, který měl na Votvíráku pravděpodobně největší úspěch, se nebesa postupně zatáhla a spustila obrovské proudy vody, přidalo se i krupobití a silný vítr. Festival tak byl přerušen. Po bouřce byl sice částečně obnoven, ale další bouřka již festival ukončila úplně.

Jaroslav Uhlíř na festivalu Votvírák

Voda ovšem nepotrápila jen festival Votvírák, ale i okolí Lysé nad Labem. Silnice na Starou Lysou byla několik hodin uzavřena, neboť byla pod vodou. Situace byla vážná i na Řehačce, kde voda zatopila několik sklepů. Stejná situace pak byla i například v Káraném nebo Sojovicích.
Počasí by v následujících dnech již mělo být klidnější. Čekají se maximálně přeháňky a teploty okolo letních 27°C.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.