Situace Na Mlíčníku – Mají se místní bát?

Už nějaký ten čas trvá v Lysé nad Labem horlivá diskuse ohledně stavby průmyslové haly, která má čítat devět výrobních hal. Nová průmyslová část má vyrůst v ulici Na Mlíčníku, tedy na výpadovce směr Stratov. Obyvatelé Lysé se bojí zhoršené dopravní situace, která by mohla nastat, neboť se počítá, že celý komplex pojme až 2000 sezónních pracovníků

Nejde ovšem pouze o dopravní komplikace, které by dle místních v okolí průmyslové zóny vznikly. Přeci jen, pokud vše půjde podle plánu, by měla průmyslová zóna časově navazovat na zrealizování již dnes tak potřebného obchvatu města. Ovšem mezi místními se řeší další obavy. S výstavbou by dle projektové dokumentace mohla být spojena výstavba ubytovny právě pro již zmíněné dva tisíce sezónních pracovníků

Z úst vedení města, tedy přímo od starosty Ing. Karla Otavy zaznělo, že se není čeho obávat, a že město by takovou realizaci nedovolilo. Pravdou však zůstává, že projektová dokumentace opravdu zahrnuje budovu (y), které se ubytovnám výrazně podobají. Proti postojům města ohledně této záležitosti se velmi hlasitě ozývá opozice.

Dle jejich slov totiž město nehájí zájmy města. Dokonce zaznělo, že samotné vedení města není schopno odpovědět na dotaz, o jakou konkrétní výrobu v halách půjde ani kolik pracovních míst přinese. Opozice tak vyzývá vedená města, aby na zasedání zastupitelstva dne 26. 6. 2019 revokovalo schválení plánovací smlouvy. Dále žádá o aktualizaci územního plánu města, aby v Lysé nad Labem nebylo možné stavět velkokapacitní ubytovny.

Nákres budovu připomínajíící velkokapacitní ubytovny
Nákres budovu připomínající velkokapacitní ubytovny

Celá věc tak čeká ještě řada schvalování a diskuse, které se ohledně výstavby průmyslové zóny včetně (ne)ubytoven budou odehrávat v dlouhém časovém horizontu. Zdali jde opravdu pouze o politické motivy, jak řekl sám starosta p.Otava, si budeme muset ještě počkat.

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.