Eurovolby 2019 – Lysá nad Labem

V pátek 24.5 a v sobotu 25. 5. 2019 se v České republice stejně jako jinde v Evropě konaly volby do Evropského parlamentu. Na celostátní úrovni vyhrálo hnutí ANO trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše. Druhá skončila ODS a třetí Piráti. V tradičně pravicové Lysé nad Labem ovšem výsledky, stejně jako většinou s těmi celostátními nerezonují.

V Lysé nad Labem totiž vyhrála poměrně překvapivě Česká pirátská strana, která získala 18.56% hlasů (453 hlasů). Jako druhá skončila strana STAN+TOP, která získala hlasů 399 a dosáhla tak 16,35%. Bronzovou medaili získala pak strana ODS, která získala pouze o 7 hlasů méně než strana STAN+TOP.

Až na čtvrtém místě se umístilo hnutí ANO, které získalo 336 hlasů (13,76%). Hnutí nepomohla ani návštěva hlavního GURU, který přijel rozdávat „radost a smích“ na výstaviště v Lysé nad Labem při příležitosti konání výstavy Natura VIVA 2019.

Pětiprocentní hranici, tedy hranici volitelnosti překonala ještě strana SPD (7,74%), KDU-ČSL, která získala 6,76% a jako poslední strana KSČM 5,74%. V Lysé stejně jako v celé České republice propadla strana ČSSD, která přišla o všechny evropské poslance. V České republice ani v Lysé nad Labem nedosáhla strana potřebné hranice 5%.

Eurovolby - Lysá nad Labem
Eurovolby – Lysá nad Labem
Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.