Květnové zprávy

Květen, který je ve znamení květu a probuzené přírody, načal poslední měsíc první poloviny roku 2019. Květnové počasí tak trochu dalo zapomenout na teplé počasí dubnových dní, kdy se teploty dostávaly až téměř k tropické 30°C. Naopak květen je ve znamení teplot, které zabraňují mnohým lidem ukončit topnou sezónu

Květen není pouze ve znamení probouzející se přírody. V Lysé nad Labem a okolí stále pokračují (a přibývají) opravy a rekonstrukce komunikací. K již uzavřenému nadjezdu, na který si Lysáci už tak nějak zvykli, přibylo zavření průjezdu přes Dvorce, kde se opravuje křižovatka. Objížďka vede přes Starou Lysou, Čihadla, Tuřice a Předměřice. Podle posledních zpráv by však měla být tato rekonstrukce hotova již tento měsíc.

Oprava křižovatky ve Dvorcích
Oprava křižovatky ve Dvorcích

Dále začala rekonstrukce ulice Stržiště. Oprava této komunikace je pod záštitou Středočeského kraje. Oprava se dotkne i objízdné trasy okolo Kovony, která je nyní vedena do “Čechovky” obousměrně a je zde na místě velká opatrnost a to především na nechráněných železničních přejezdech.

S opravou souvisí i frézování nové silnici na výpadovce směr Byšičky a Řehačka. Silnice se opravuje až k dostihovému závodišti. Místní tak musí do Lysé nad Labem jet objízdnou trasou, která vede polní cestou okolo rybníčku pod Karlovem a na která je v době deště či zalévání polí cesta mírně řečeno dobrodružná. Oprava této komunikace by však neměla trvat dlouho.

Rekonstrukce ulice Stržiště
Rekonstrukce ulice Stržiště


Komentáře
O Tomáš Vožeh 206 Článků
Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.