OBCHVAT LYSÉ DO ROKU 2023

Nekonečný seriál ohledně obchvatu Lysé nad Labem pokračuje. Lysá nad Labem a její zástupci z radnice již podali žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby mezi Lysou a čtvrtí Litol. Celý obchvat bude měřit 4,3 kilometru. Hotovo by mělo být nejpozději právě do roku 2023.

Jelikož se město stále nedohodlo s několika majiteli na odkoupení pozemků pod budoucím obchvatem, přichází na řadu Středočeský kraj, který bude řídit vyvlastňování těchto pozemků.

Obchvat bude navazovat na stávající první etapu obchvatu Litole. Zde by dle všeho měl být kruhový objezd. Dále se také počítá s celkem pěti úrovňovými křižovatkami a třemi mosty. Jsou to nadjezdy nad železničními tratěmi Lysá – Kolín a Lysá – Milovice a most přes biokoridor a polní cestu.

Další dva kruhové objezdy budou v místech, kde se bude budoucí obchvat křížit s výpadovkou na Stratov a druhý pak při výjezdu z Lysé směr Milovice. Obchvat doplní dvě protihlukové stěn, které budou v jednom případu měřit 2m a ve druhém případě 3 až 4m. Chybět nebude ani výsadba stromů v čele s doprovodnou alejí

Obchvat Lysé nad Labem. Hotovo bude nejpozději  v roce 2023
Obchvat Lysé nad Labem. Hotovo bude nejpozději v roce 2023
Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.