Červnové zprávy

Červnové večery, které se stále prodlužují, napovídají, že se nejmenším obyvatelům blíží vytoužené prázdniny. Ještě pár dnů a nejmenší ratolesti se rozutíkají na prázdniny k babičkám a dědům či na tábory, na které se těší celý rok. Počasí se konečně umoudřilo a matka příroda snad pochopila, že na takové teploty (bylo i přes 30°C) si všichni ještě rádi počkáme (třeba právě na letní prázdniny a dovolené).

V porovnání s květnovými tropy se v červnu příjemně ochladilo a z uschlého nažloutlého nic, jsou zase hezké trávníky plné zelené síly. Nicméně letos byla úroda opravdu brzy, ještě nezačaly letní dovolené a úroda třešní je pryč. Stejné to bylo s tradičním samosběrem jahod směr Stratov, který vzali místní útokem již v polovině května. Díky tomu byl samosběr během tří neděl tentam. Letos zkrátka musíme počítat s tím, že opravdu bude vše tak trochu urychlené. Snad si ovšem z toho nevezme příklad paní zima a nezačne vytahovat mrazivé drápky již v září, kdy se všichni těšíme na babí léto.

Mezitím stále probíhají (a ještě dlouho probíhat budou) práce na železničním nadjezdu. Místní využívají objízdnou trasu okolo Kovony (pozor na nekompromisní MP). Cesta okolo Borku, kterou lidé taky využívali, již možná není (možná je, ale pět minut strachu z pokuty či zničení podvozku čtyřnohých miláčků s motorem za to nestojí).

Lidé z Řehačky a Byšiček nadále můžou využívat trasu okolo rybníčku pod Karlovem, kde po polní cestě dojedou až do Litole (i zde je opatrnost na místě).
Stále je však asi nejlepší jezdit přes Stratov, stavit se v Ostré na výbornou zmrzlinu v místní domácí cukrárně ( to není reklama, fakt je výborná 🙂 )  a využít tak doporučovanou objízdnou trasu.

Jaro na Řehačce
Jaro na Řehačce
Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.