Stavební práce v (nejen) v Lysé nad Labem

Kromě teplého počasí beze srážek a postěžování si na abnormálně velké množství pylu se v Lysé nad Labem a nejen zde, mluví především o dopravní situaci v našem městě a jeho okolí. Jednoznačně největší dopravní omezení v Lysé za poslední roky je tématem číslo jedna všech rozhovorů (nejen) v Lysé.

V dubnu již konečně započaly práce na demolici a stavbě nového nadjezdu přes železniční koridor. Oprava Litolského mostu se naštěstí posunula na pozdější dobu. Nutno podotknout, že se jedná o velmi rozumné rozhondutí. Litol by se totiž tím pádem ocitla téměř odžízunuta od světa. Stavba nadjezdu potrvá (Když všechno půjde jak má) až do pozdimu 2019. Opravovat se však budou i páteřní ulice Lysé nad Labem.

Takto probíhala stavba první části obchvatu (2005)
Takto probíhala stavba první části obchvatu (2005)

Tím špatné zprávy ohledně dopravy končí. Podle posledních zpráv se po deseti letech nesmyslného blokování dala do pohybu příprava realizace silničního obchvatu, který pomůže celému městu. Místní majitelé pozemků sice stále blokují výkup asi pěti parcel, kudy by měl obchvat vést, nicméně to by se mělo vyřešit právě do zmiňovaného začátku stavby (rok 2019 nebo 2020)

Vizualizace chystaného obchvatu Lysé nad Labem.
Vizualizace chystaného obchvatu Lysé nad Labem.

Obchvat bude navazovat na již stávající obchvat Litole. Celková délka nové části obchvatu bude zhruba 4,3 kilometru a bude zahrnovat tři mosty. Zahájení stavby se chystá na březen 2019. Podle informací Nymburského Deníku by hotová stavba měla být předána v listopadu roku 2020. Na financování by se měl z 85% podílet IROP, tedy evropské fondy, a 5% nákladů by mělo být uhrazeno ze státního rozpočtu. Počítá se s celkovými náklady ve výši 577 milionů korun.

Komentáře

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/213903/virtual/www/wp-content/themes/rapidwp-pro/inc/functions/share-buttons.php on line 36

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.