První březnové zprávy

Máme za sebou první dny třetího měsíce roku 2018. Letošní zima byla opět velmi slaboučká a mírná. Pořádnou zimu jsme zažili prakticky až s příchodem meteorologického jara, kdy teploty padaly hluboko pod bod mrazu. Díky silným mrazům mohli bruslaři alespoň na pár dnů vytáhnou své načiní a pořádně si zabruslit. I když na takové Řehačce vydával led opravdu zajímavé zvuky 🙂


Nyní už by mělo být tepleji a o víkendu má být dokonce až +15°C! Hlavně aby to vydrželo i na Velikonoce. Nebylo by to totiž poprvé, kdyby koledníky doprovodili na koledu sněhové vločky.

Mezitím se Lysá připravuje na dopravní omezení, o kterých už asi každý z nás ví. Nadjezd bude uzavřen již za měsíc a uzavírka potrvá více jak rok a půl. Rekonstrukcí taky projde Litolský most a silnice do Starého Vestce. Následovat bude oprava silnice směr Český Brod (Z Bříství do Kounic). Objízdné trasy budou značeny a více se dozvíte na webu města.
V Lysé bylo také zavedeno tzv. „senior taxi“, které bude vozit seniory z Lysé a Litole k doktorovi či do lékárny pro medicínu.

Službu senior taxi spouštíme zatím na zkoušku. Bude zajišťovat přepravu seniorů nad 65 let k lékaři a pro léky. Klient si na telefonním čísle 325 538 444 objedná 24 hodin dopředu přepravu,” vysvětluje starosta města Karel Otava pro Nymburský Deník. Při nástupu zaplatí senioři 10 korun, a pokud budou chtít i cestu zpět, uhradí dalších 10 korun.

Zamrzlé rameno na Řehačce
Zamrzlé rameno na Řehačce

 

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.