Supermarket(y) v Lysé

Od občanů v Lysé nad Labem je často slýcháno stěžování na nedostatek konkurence v podobě supermarketů. V Lysé má supermarketový monopol společnost Penny. Ještě několik let zpátky tu byla aspoň malá konkurence v podobě Plusu, toho bohužel Penny pohltil, a místo aby nabídl nemovitost konkurenci, tak z (ne)pochopitelných důvodů založil v Lysé svojí druhou pobočku.

Nyní tedy máme v Lysé pouze tyto dva supermarkety. Lysáci tak můžou pouze závidět obyvatelům Milovic, kde již mají Penny, Tesco a nyní se chystá stavba Lidlu. O tomto tématu se dokonce rozpovídal starosta města Ing. Karel Otava v předchozím čísle Listů. (*celý text pod článkem)

Dle jeho slov Lysá bohužel nevlastní žádný vhodný pozemek pro stavbu supermarketu. Dále uvádí, že město jako takové nemá v tomto ohledu bohužel žádnou pravomoc. Zkrátka to znamená, že firmy se rozhodují kde a v jakém městě obchod postaví. Co mnozí
nevědí, že třeba Lidl již stavbu prodejny v Lysé plánoval a dokonce dodnes  pozemek v ulici Československé armády vlastní. Pro protesty obyvatel v ulici  Resslova ale od projektu upustil. To samé udělal řetězec Spar s plány na stavbu prodejny u křižovatky směr Milovice a Benátky (nedošlo k dohodě s majiteli pozemků). Dále přišla řeč na TESCO. TESCO má pozemek (za fotbalovým hřištěm) i stavební povolení (stavba však jak víme, ale nezačala). Společnost Billa má již schválený pozemek (opět křižovatka směr Milovice). Nyní se opět jedná s majiteli pozemků. Toto je ovšem na dlouho a dříve jak za dva roky zde Billa určitě stát nebude. To třeba takový KAUFLAND má zase požadavek, kterým je 12 tisíc obyvatel.

Zkrátka je to trochu zamotaná situace, nicméně vedení města o tomto problému ví a jak je vidět, tak se snaží i konat. Uvidíme, jak to celé dopadne

Starosta města o supermarketech
Starosta města o supermarketech
Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.