Konečně pořádná zima

Máme za sebou první měsíc roku 2017. Nutno říci, že po několika letech konečně tento měsíc doopravdy ukázal pravý význam svého názvu. Prakticky celý leden jsme měli co dočinění nejen se sněhem, ale taktéž s ledovkou, která trápila nejen řidiče, ale i chodce, kteří chodili jako by právě viděli reklamu na Kinder Pingui :)).

Počasí využili především bruslaři, kteří konečně mohli oprášit zimní výstroj a vyrazit na zamrzlé rybníky. Na Řehačce se taktéž bruslilo, neboť tloušťka ledu byla přes 20cm, takže prolomení opravdu nehrozilo. Led se držel velmi dlouho. Velmi tomu dopomáhaly teploty, které v noci nejedenou překročily hranici -15°C. Bohužel s kvalitou ledu to již bylo horší. Ale kdo chtěl, bruslení si i tak užil. Nyní ovšem zima stačila a už se snad všichni těší na jaro. Bohužel na to si ještě budeme muset nějaký čas počkat. Dle meteorologů totiž do ČR zanedlouho dorazí další mrazy. Takže brusle ještě neuklízet :))

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.