Deset let od..

Letos se píše rok 2016. Před deseti lety v roce 2006 se na Řehačce událo několik událostí, které právě letos „slaví“ první kulaté narozeniny. První událost se konala v březnu, kdy vyšlo úplně první číslo osadního listu Řeháček.

První číslo vyšlo v nákladů 30 výtisků. Ovšem kvůli velmi tuhé zimě, která se protáhla i do vydání první čísla, se moc tohoto čísla nerozdalo. Do dnešního dne vyšlo třiatřicet vydání Řeháčka v celkovém nákladu 2340 výtisků a letos vyjdou opět tři klasická vydání. Opět se můžete těšit na plno informací z Řehačky a jejího okolí včetně pozvánek na akce nebo nějakého toho receptíku 🙂 .

První vydání osadního listu Řeháček v březnu roku 2006

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhá významná událost na sebe nenechala dlouho čekat. Na přelomu března a dubna zasáhla velkou část republiky velká voda. Řehačka nebyla ušetřena. Nejdříve to vypadlo na malou jarní povodeň, ovšem při kulminaci hladiny Labe a Řehačky hodnota vystoupala na tolik, že se povodeň stala největší v novodobé historii. Pod vodou zmizel celý mostek přes Řehačku. Nejpostiženějším místem byly chaty na plácku, kde voda zatopila všechny zahrady do výše okolo půl metru.

Povodňová siutace na plácku 1. 4. 2006

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední významná událost se stala v září téhož roku. Na Řehačce proběhla instalace velké informační nástěnky osady Řehačka (VINOŘ). Na nástěnce je popsaná takřka celá historie Řehačky . Nechybí ani pohledy z ptačí perspektivy a jiné obrázky. VINOŘ v roce 2014 prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

Instalace VIMOŘe září roku 2006

Komentáře

Autor:Tomáš Vožeh

Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.