Zaří 2013

V minulém týdnu byla dokončena etapa silnice vedoucí od informační tabule u mostku ke křižovatce v dolní části osady. Silnici tvoří asfalt s jemnozrným štěrkem. V létě byla udělána rekonstrukce silnice od mostku až k Labi a od křižovatky k tůni.

Tyto informace naleznete mimo jiné v posledním Řeháčkovi. V sobotu 21. září jsme vyrazili do našeho blízkého okolí, abychom se podívali, kterak pokračuje stavba nové lávky z Čelákovic na Grádo a rekonstrukce tamních zdymadel. Nájezdy na lávku na souši jsou stále ve výstavbě na obou stranách řeky. Hlavní montáž nosné konstrukce lávky by měla být pomocí lodě prováděna v polovině října. Záleží především na klimatických podmínkách. Zde se podívejte na fotografie z výstavby lávky. V neděli jsme se zašli v rámci “Staročeského posvícení” podívat na byšickou náves na mši svatou slouženou páterem Pavlem Porochnavcem za doprovodu lysského chrámového sboru svatého Jana Křtitele.

Komentáře
O Tomáš Vožeh 193 Článků
Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.