První info 2013

Ačkoli se teploty dlouhodoběji pohybují pod bodem mrazu, včera dosáhly maxima. Na Řehačce bylo naměřeno -16°C, z tradičně nejchladnějšího místa (osada Jizerka) bylo hlášeno -28°C. Od naší milé lysské dopisovatelky Hely Rambouskové vám nyní přinášíme

čerstvý pohled na okolí zamrzlé Řehačky. Hlavně spodní část osady upozorňujeme, že je hlášena v nadcházejících dnech značná obleva a déšť! S tříměsíčním zpožděním přinášíme pohled na dění při záchranném výlovu ryb pod čelákovickým kostelem, kvůli kterému muselo dojít z důvodu říjnového snížení stavu Labe o cca 2 metry. Bez “prdelaček” nebylo možné se do blátivého toku dostat. Jeden z účastníků výlovu byl přes všechny snahy málem pohlcen vzniklou bažinou, naštěstí se ho po více jak půl hodině podařilo vyprostit a nebylo potřeba volat hasiče. Vylovené ryby byly odvezeny na bezpečná místa. Po dlouhé době jsme díky výlovu spatřili krásného úhoře, štiku, ale i raka, který si již zřejmě zvykl na zdejší smrdutou bahnitou vodu. Zde se podívejte.

Komentáře
O Tomáš Vožeh 193 Článků
Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.