Mrazy pokračují

Třeskuté mrazy pokračují. Včera byla naměřena na šumavské Kvildě teplota -39,4°C. Po Řehačce se dá již pěkně bruslit, denní teploty se pohupují okolo -10°C, v noci padají již každodenně k -15°C a za svitu měsíce ještě malinko níže. Dnes Řehačku posypal

velmi drobný prašánek. Velká tlaková níže se nalézá mezi Itálií, západem Turecka a Bulharskem. K nejvíce odřízlým částem Evropy patří Balkán, kde se místy nalézají až 2m závěje, sníh zasypal Dalmácii, Řím, dokonce nasněžilo i v horských oblastech Alžíru. Mrazy v Evropě už mají přes 450 obětí, zamrzají i kanály v Benátkách a v Amsterdamu. Meteorologové předpokládají, že teploty budou ještě klesat. Doufáme, že na jaře nebudou teploty naopak rychle stoupat, neb na horách jsou velké kupy sněhu, které by jistě způsobily povodně. Krkonoše pokrývá sněhová čepice s tloušťkou mezi 150 a 200cm.

Komentáře
O Tomáš Vožeh 193 Článků
Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.