Lednové informace

Máme tu začátek roku, zima venku opravdu nevládne, za to se nám po osadě toulá travič, který rozhazuje po zahradách mleté maso s neznámým jedem a snaží se otrávit psy. Důvody mohou být dva, buď nemá rád psy, a nebo, a to je pravděpodobnější, že se jedná

o zloděje, který chce mít na svou “práci” klid, neb minulý rok touto dobou bylo vykradeno na Řehačce mnoho chat. Dnes večer o této skutečnosti informovala velká reportáž na TV Prima Family. “Chatovou osadu Řehačka u Lysé nad Labem včera večer pročesávali policisté, strážníci i hasiči. Hledali kusy otráveného masa. Neznámý pachatel ohrozil jednu ženu a dva psy. Všichni tři naštěstí přežili. To i další informace včetně videa naleznete na portálu IDnes.” “Neznámý šílenec se snaží otrávit psy v chatové oblasti Řehačka u Lysé nad Labem na Nymbursku. Policisté, hasiči a městští strážníci včera prohledávali metr po metru a hledali další smrtící návnady. Osadou obchází strach.” Takto informoval na svých webových stránkách deník Blesk. Podle některých se může jednat o jed karbofuran, což je jed, který se používal v zemědělství jako pesticid. Ten byl ke koupi do konce roku 2008, nyní je již zakázaný. Mleté maso z jedné ze zahrad zkoumají nyní odborníci. „Výsledky expertiz budeme znát v pondělí,“ uvedl šéf středočeské veterinární správy Zdeněk Císař. O dalších skutečnostech Vás budeme informovat. Nezapomeňte sledovat náš Facebook osady Řehačka.

Komentáře
O Tomáš Vožeh 197 Článků
Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.