Nejdříve zloději..Teď zase voda

Podle posledních zpráv zloději pokračovali ve své činnosti i po uveřejnění níže uvedených informací. Do chat se prý nedostali, šlo jim především o věci z kůlen. Teď však dolní část osady kromě zlodějů ohrožuje i voda. Podle aktuálních informací ve 21:15 z hlásné

stanice v Brandýse nad Labem dosáhlo Labe 422 cm. Mnoho vody přitéká do Labe z Cidliny nedaleko Poděbrad, kde je hlášen třetí, tedy nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Vyšší hladina Labe zastavila vtok Mlynářice do Labe a ta si našla cestu do Řehačky přes pole. Hladina v Řehačce dosáhla mostku, který již nelze přejít suchou nohou. Voda se taktéž vylila do několika zahrad na plácku, jinde začíná prosakovat. Několik sklepů bylo zatopeno. Očekáváme ještě mírný vzestup (dokud se nevyrovná hladina Mlynářice s Řehačkou).

Komentáře
O Tomáš Vožeh 196 Článků
Zakladatel informačního webu www.lysecko.cz. Autor příspěvků na webu a správce sociálních sítí Lysá nad Labem - Lysecko.cz na Instagramu, Facebooku a Twitteru. Obyvatel Lysé nad Labem (Řehačky). Nadšenec do moderních technologií a sociálních sítí. Fanoušek Applu a pražské Sparty.